Справу проти Іванющенка не закривали, - ГПУ

Генеральна прокуратура України не закривала кримінальне провадження проти колишнього народного депутата, бізнесмена Юрія Іванющенка

Відомство оскаржило вирок суду першої інстанції, який зобов’язав припинити кримінальне переслідування Іванющенка, більше відомого як Юра Єнакієвський, заявив у в коментарі телеканалу "112 Україна" прокурор ГПУ Владислав Куценко, передає depo.ua.

"ГПУ не закривала і не планує закривати провадження проти пана Іванющенка. Він у нас є підозрюваний і знаходиться у міжнародному розшуку. Сподіваємося, що він якнайшвидше повернеться в Україну і відповідатиме за українським законом. Зокрема, інформація про закриття кримінального провадження проти нього не відповідає дійсності. Єдине, що Солом’янський суд, справді, ухвалив рішення, яким зобов’язав це зробити. Однак воно оскаржене і не набрало чинності. Ми це рішення вважаємо абсолютно необґрунтованим. Кримінальне провадження закрито не буде", – стверджує Куценко.

Прокурор додав, що провадження, в якому Іванющенко є підозрюваним, об’єднує два інші.

"Воно стосується безпосередньо діяльності окремих приватних підприємств які з його діяльністю і безпосередньо вчинених правопорушень під час перебування народним депутатам. Зокрема, він підозрюється в заволодінні коштами", – уточним Куценко.

Нагадаємо, що йдеться про рішення суду від 30 січня 2016 року, за яким ГПУ зобов'язано закрити справу про розкрадання грошей, виділених на утеплення шкіл та лікарень, фірмами Іванющенка у часи президентства Віктора Януковича. 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада