Справа Шеремета: Антоненко відмовляється давати свідчення

Сержант Сил спеціальних операцій, музикант Андрій Антоненко (Riffmaster) відмовляється від дачі свідчень слідству у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета, вважаючи слідчих упередженими

Справа Шеремета: Антоненко відмовляється…
Фото: Олександр Хоменко / Depo.ua

Про це йдеться у заяві групи правового захисту Андрія Антоненка (Ріфмастер), яка 17 грудня відвідала його в ізоляторі тимчасового тримання, передає Depo.ua.

"Слідчий вчора намагався допитати Андрія, але він вимушений був скористатись правом передбаченим ст. 63 Конституції України (тобто відмовитись давати показання або пояснення щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів)", – зазначається у повідомленні.

Захист Антоненка стверджує, що такий вчинок був обумовлений тим, що його на всю країну вищі керівники поліції, міністр внутрішніх справ, генеральний прокурор, а також особисто президент України в один голос фактично назвали злочинцем.

"З огляду на це ми припускаємо, що зі сторони слідчих буде певна упередженість. Андрій в подальшому даватиме показання, але лише коли переконається в неупередженості слідства. Наразі, з урахуванням наявних в справі матеріалів та гучних заяв в ЗМІ керівництва країни, такої впевненості немає", – наголосили захисники.

Також додається, що Антоненко досі не розуміє чому саме його "призначили" підозрюваним і за що: "Андрій не лише не визнає вину, а ще й жодного факту, що про нього викладають. Оскільки ці факти, у тому числі алібі, легко перевірити, ми очікуємо від слідства швидкої реакції найближчим часом".

Окрім цього, повідомляється, що "з підозрюваною Юлею Кузьменко Андрій почав спілкуватись на тлі волонтерства, вже після згаданої паном Аваковим події".

"А саме після того, як їх познайомив її цивільний чоловік, із яким у процесі спілкування на байкерській тусовці вони виявили, що Юля була асистентом під час операції у сина, а згодом і свідком під час ДТП, в яке попали дружина та діти Андрія. Андрій офіційно заявив для пана Авакова, що ДТП та хворобу серця сина він не організовував", – пояснюють захисники.

У заяві також йдеться, що Антоненко "особисто не знає та ніколи з ними ніяких справ не обговорював".

"Ми припускаємо, що ці люди могли підходити в загальній масі до нього після виступів. Але ми підкреслюємо: що жодного разу в житті він не обговорював з ними ніяких питань. З Андрієм часто після виступів разом фотографуються люди, але не з всіма він в подальшому спілкується", – пояснили захисники.

З-поміж того, адвокати Станіслав Кулик, Костянтин Татарченко й Віталій Галенченко заявили, що "наслідком переслідування невинуватих, зокрема, є безкарність справжніх злочинців".

Нагадаємо, 12 грудня поліція затримала фігурантів справи про вбивство Павла Шеремета.

Того ж дня в МВС назвали весь список підозрюваних у вбивстві Шеремета: Яна Дугарь, Юлія Кузьменко, Андрій Антоненко і подружжя Грищенків.

14 грудня підозрюваним було обрано запобіжні заходи: Дугарь відпустили під цілодобовий домашній арешт, а Кузьменко та Антоненка закрили за ґратами на два місяці.

16 грудня журналісти "Слідство.Інфо" заявили, що результати експертизи у розслідуванні вбивства журналіста Павла Шеремета, на яку посилався міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, неоднозначні, а докази — слабкі та непереконливі. У Нацполіції в свою чергу заявили, що інформація про невідповідність експертиз у справі убивства Павла Шеремета не відповідає дійсності.  

Андрій Антоненко, якого заарештували за підозрою в причетності до вбивства Павла Шеремета, раніше передав із СІЗО записку

Довідка: Павло Шеремет загинув у центрі Києва вранці 20 липня 2016 року, коли в автомобілі, на якому він їхав, здетонував вибуховий пристрій, слідчі кваліфікували подію як умисне вбивство. На відеозаписах, які фіксують момент підкладання вибухівки, були помітні силуети ймовірних убивць, але з'явилася інформація, що МВС також має записи з рисами облич імовірних злочинців.

Шеремет до смерті працював в інтернет-виданні "Українська правда" та на Радіо "Вести". В Україні одразу створили опергрупу з розслідування цього вбивства, до якої увійшли представники ФБР.

Згодом стало відомо, що слідство на 90% знає, хто виконавці.

 

Читайте також: Вбивство Шеремета: Що відбувається у справі (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme