Результати експертизи у справі Шеремета є неоднозначними, а докази – слабкими, – ЗМІ

Результати експертизи у розслідуванні вбивства журналіста Павла Шеремета, на яку посилався міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, неоднозначні, а докази — слабкі та непереконливі
 

Про це повідомляють журналісти "Слідство.Інфо", передає Depo.ua.

Зокрема, повідомляється, що експертиза не містить однозначних висновків, що люди на відео та підозрювані — ті ж самі особи.

Так, четверо експертів аналізували, чи може бути дитячий хірург Юлія Кузьменко жінкою-кілеркою, яка підклала вибухівку під авто, а зранку підірвала його.

Один експерт не зміг ідентифікувати їх як одну людину. Психологічна експертиза засвідчила, що може. Портретна не змогла дати чіткої відповіді. Експертиза ходи назвала докази умовно-достатніми для того, щоб стверджувати ідентичність осіб.

Журналісти також проаналізували результати попередньої експертизи британського експерта-криміналіста Івана Бірча від 1 жовтня.

Згідно з документом, жінка, яка робила фото відеокамер, готуючись до вбивства, жінка на відео, яка підкладала бомбу, та жінка, яка могла підірвати авто Шеремета із суттєвою імовірністю одна й та ж людина.

Це мало би означати, що всі три особи – Кузьменко, а не арештована Яна Дугарь. Водночас, за словами розслідувачів, довести схожість вкрай важко, якщо порівняти фотографію Кузьменко та особу на відео.

Водночас, наголошується, що довести схожість вкрай важко, якщо порівняти фотографію Кузьменко та особу на відео.

Журналісти також припускають, що вказана експертиза Бірча "могла поставити під сумнів висновки слідчих і зруйнувати струнку оповідь", тому не була оприлюднена.

Нагадаємо, 12 грудня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що поліція затримала фігурантів справи Павла Шеремета.

Правоохоронці розповіли, як серед чотирьох версій причин вбивства журналіста Павла Шеремета слідство обрало одну – дестабілізацію ситуації в Україні шляхом вбивства відомої особи.

Також слідство оприлюднило список підозрюваних і назвало тих, хто закладав вибухівку під машину Шеремета.

13 грудня розпочався суд над підозрюваними. Тоді ж суддя помістив фігурантку справи вбивства Шеремета Яну Дугарь під цілодобовий домашній арешт.

Підозрювану у вбистві Шеремета Кузьменко закрили за ґратами на два місяці.

Також суд на два місяці кинув за ґрати музиканта Антоненка.

Очільник МВС Арсен Аваков заявив про "покровителя", який може "прикрити" підозрюваних.

Міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Оксана Коляда заявила, що чим би не закінчилась справа щодо убивства журналіста Павла Шеремета – програє держава, насамперед репутаційно.

У Авакова заявили про "коло" ймовірних замовників вбивства Шеремета.

Рада волонтерів оприлюднила характеристику на Кузьменко. Слідство вважає, що саме Кузьменко привела в дію вибухівку, яку нібито підклала під авто Шеремета. 

Довідка: Павло Шеремет загинув у центрі Києва вранці 20 липня 2016 року, коли в автомобілі, на якому він їхав, здетонував вибуховий пристрій, слідчі кваліфікували подію як умисне вбивство. На відеозаписах, які фіксують момент підкладання вибухівки, були помітні силуети ймовірних убивць, але з'явилася інформація, що МВС також має записи з рисами облич імовірних злочинців.

Шеремет до смерті працював в інтернет-виданні "Українська правда" та на Радіо "Вести". В Україні одразу створили опергрупу з розслідування цього вбивства, до якої увійшли представники ФБР.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme