Сьогодні Верховний суд Росії розгляне апеляцію на вирок Сенцову

Військова колегія Верховного суду Росії сьогодні перевірить законність вироку українському режисерові Олегу Сенцово, засудженому "за теракти" в Криму
Depo.Влада
24 листопада 2015 06:50
ФОТО: depo.ua

За словами адвоката Сенцова Дмитра Дінзе, вирок є "верхом несправедливості і беззаконня". На його думку, матеріали захисту свідчили про невинуватість Сенцова, передає depo.ua з посиланням на ТАСС.

Як стверджує адвокат на Сенцова, на свідків чинився тиск з боку звинувачення. Крім того, суд не врахував жодного факту доказів захисту.

"Ми думаємо, що у Верховному суді не буде змін, можливо, скинуть років зо два. Потім ми будемо домагатися, щоб і Сенцова і Кольченка відправили відбувати покарання в Україну, але цього важко буде досягти, бо суд вважає їх громадянами Росії", - сказав Дінзе. На його думку, ймовірність того, що Сенцова і Кольченка можуть на когось обміняти - 50 на 50.

Нагадаємо, 25 серпня Північно-Кавказький окружний військовий суд засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму, визнаний його посібником Олександр Кольченко засуджений до 10 років позбавлення волі в колонії суворого режиму.

Сенцова звинуватили у створенні терористичної групи, що діяла в Криму. Сенцов і Кольченко провину не визнають і вважають справу проти них політичною. Ще двоє фігурантів справи - Геннадій Афанасьєв і Олексій Чирній - вже були засуджені на сім років колонії кожен.

Зазначимо, раніше Конституційний суд Росії відмовив у розгляді скарги Сенцова щодо норми про таємницю слідства, через яку учасники процесу не можуть зібрати усі докази для апеляції. 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада