Конституційний суд Росії відмовився розглядати скаргу, яка б розв’язала рота Сенцову

Конституційний суд Російської Федерації відмовив у розгляді скарги засудженого українського режисера Олега Сенцова щодо норми про таємницю слідства, через яку учасники процесу не можуть зібрати усі докази для апеляції
Depo.Влада
13 листопада 2015 13:22
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на INTERFAX.RU.

Так, суд не знайшов суперечностей з Основним законом країни в нормі Кримінально-процесуального кодексу про право слідчого брати підписку про нерозголошення з учасників кримінальної справи. 

Суд виніс два рішення за скаргами Сенцова, його адвоката Дмитра Дінзе, а також адвоката з Хакасії Володимира Дворяка. Заявники оскаржували норму КПК РФ, яка дає слідчому право брати підписку про нерозголошення з учасників кримінальної справи.

На думку  адвокатів, підписка не дозволяє використовувати матеріали кримінальної справи для звернення в Європейський суд з прав людини. Крім того, як вважають Сенцов і Дінзе, слідство обмежило захист у можливостях надання інформації ЗМІ.

Нагадаємо, 25 серпня російський суд засудив українського режисера Сенцова до 20 років ув'язнення в колонії суворого режиму. Активісту Олександру Кольченку російський суд дав 10 років в'язниці. Їх засудили за звинуваченням в організації терактів у Криму. Обидва українці провини не визнають, називаючи справу політичною. Захист Сенцова подав апеляцію на вирок до Верховного суду Російської Федерації.

Більше новин політики читайте на  Depo.Влад