UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Сім'ї Героїв Небесної Сотні закликають Раду прискоритись з законами щодо покарання винних у вбивствах на Майдані

Сім'ї Героїв Небесної Сотні просять забезпечити законодавче підґрунтя для того, щоб притягнути до відповідальності причетних до вбивств майданівців

Редактор стрічки новин
Сім'ї Героїв Небесної Сотні закликають Р…
Фото: Олександр Хоменко/Depo.ua

Про це повідомила адвокатка Євгенія Закревська, передає Depo.ua з посиланням на "5 канал".

Відповідне звернення направили президенту і голові Верховної Ради.

Насамперед сім'ї загиблих під час Революції Гідності вимагають розблокувати заочні судові процеси. Щоб можна було виносити вирок без оголошення в міжнародний розшук.

Також просять затвердити правки більшості фракцій, які дозволять притягнути до відповідальності беркутівців-втікачів, зокрема тих, хто переховується на тимчасово окупованій території або в Російській Федерації. Ухвалити закон просять до кінця березня.

"Виносяться питання щодо подій на Банковій, натомість закон 2164 – це той законопроект, який родини, адвокати і громадськість вимагали прийняти вже, я не кажу з минулого року, але останні три місяці дуже активно. І це критично, бо до кінця березня, якщо ці зміни не будуть прийняті, то в одній з головних справ Майдану підуть до вироку виключно з двома обвинуваченими, замість усіх п'ятьох, з яких троє втекли", – зазначила Євгенія Закревська.

Нагадаємо, 17 лютого Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроект №2164 про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо врегулювання процедури заочного арешту для розгляду в судах "справ Майдану". 

Як відомо, у вівторок, 30 березня, відбудуться два позачергові засідання Верховної Ради

Довідка: Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об’єднані в одну велику "справу Майдану".

Головні епізоди справи Майдану стосуються розгону студентів у ніч на 30 листопада 2013 року, незаконних дій силовиків під час акцій протесту 1 грудня і спроби розігнати Майдан у ніч на 11 грудня, а також убивств активістів впродовж січня-лютого 2014 року.

Окремо триває розслідування справ, де фігурує екс-президент-утікач Віктор Янукович.

Станом на кінець 2020 року у провадженні управління ДБР із розслідування "справ Майдану" перебувало 74 кримінальні провадження.

Читайте також: Венедіктова похвалилася результатами у справах Майдану: Про що йдеться

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme