Рада попередньо підтримала законопроект про заочні арешти у "справах Майдану"

Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроект №2164 про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо врегулювання процедури заочного арешту для розгляду в судах "справ Майдану"

Рада попередньо підтримала законопроект…
Фото: Олександр Хоменко/Depo.ua

За відповідне рішення віддали свої голоси 299 народних обранців, передає Depo.ua.

Законопроект 2164 голосування

Ініціатор законопроекту – нардеп від "Слуги народу" Владлен Неклюков. 

Як зазначається у пояснювальній записці до документа, проект закону розроблений з метою забезпечення невідворотності покарання осіб, які вчинили кримінальне правопорушення та з метою уникнення кримінальної відповідальності виїхали чи перебувають в інших країнах або на тимчасово окупованих територіях України.

Як відомо, наразі для того, щоб розпочати процес спеціального заочного кримінального переслідування підозрюваного, необхідне, зокрема, його оголошення у міжнародний чи міждержавний розшук.

Інтерпол найчастіше відмовляється оголошувати у міжнародний розшук осіб, які підозрюються у правопорушеннях на тимчасово окупованих територіях, через політичну складову. До 2018 року достатньою підставою для застосування заочної процедури було переховування особи від слідства понад 6 місяців або наявність даних про перебування на тимчасово окупованій території. Тобто, зараз єдиною можливістю розпочати процедуру заочного притягнення до відповідальності залишилось тільки оголошення в міжнародний розшук.

Одна з ключових норм законопроєкту передбачає, що для початку заочного досудового розслідування не потрібно оголошення в міжнародний розшук. Достатньо винесення постанови про розшук, в тому числі національної. Ця постанова також є і підставою для обрання запобіжного заходу.

Також законопроект передбачає, що якщо підозрюваний ухиляється від явки на виклик за умови його належного повідомлення та наявності обґрунтованих підстав вважати, що він виїхав та/або перебуває в іншій країні або на тимчасово окупованих територіях України. Клопотання про тримання під вартою розглядатиметься за відсутності особи при наявності постанови про його розшук та без можливості внесення застави. Підставою для здійснення спец.досудового розслідування та спец.судового провадження визначено ухилення від явки на виклик.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Офісі генерального прокурора (ОГП) планують розпочати заочні судові процеси стосовно колишнього керівництва держави за події 18-20 лютого 2014 року, а також щодо членів злочинної організації так званих "тітушок". 

Довідка: Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об’єднані в одну велику "справу Майдану".

Головні епізоди справи Майдану стосуються розгону студентів у ніч на 30 листопада 2013 року, незаконних дій силовиків під час акцій протесту 1 грудня і спроби розігнати Майдан у ніч на 11 грудня, а також убивств активістів впродовж січня-лютого 2014 року.

Окремо триває розслідування справ, де фігурує екс-президент-утікач Віктор Янукович.

Станом на грудень 2020 року у провадженні управління ДБР із розслідування "справ Майдану" перебувало 74 кримінальні провадження.

Читайте також: Венедіктова похвалилася результатами у справах Майдану: Про що йдеться

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme