Венедіктова похвалилася результатами у справах Майдану: Про що йдеться

Генпрокурор України Ірина Венедіктова повідомила, що справи Майдану – справа честі для Офісу генеральнрого прокурора

Венедіктова похвалилася результатами у с…
Фото: Прес-служба ОГП

Про це вона розповіла у відповідному відеозверненні, передає Depo.ua із посиланням на прес-службу ОГП.

За словами Венедіктової, торік в ОГП значно активізували слідство у цих провадженнях.

"За процесуального керівництва прокурорів повідомлено про підозру 42 особам – це втричі більше, ніж у 2019 році", – зауважила вона.

Уточнюється, що серед них:

  • 24 працівники органів внутрішніх справ;
  • троє прокурорів;
  • п‘ятеро суддів;
  • десятеро цивільних осіб.

Зазначається, що, за результатами розгляду клопотань прокурорів профільного Департаменту, упродовж останнього року слідчими суддями було обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою (заочно) стосовно 31 підозрюваного, з яких:

  • 25 – колишні правоохоронці;
  • 4 – колишні високопосадовці;
  • 2 – цивільні особи.

"Ці цивільні, до речі, підозрюються у вбивстві правоохоронців та замаху на вбивство військового. Підкреслю, слідство всесторонньо розслідує всі факти злочинів під час Майдану", – додала Венедіктова.

За її словами, ці рішення суду дають стороні обвинувачення процесуальну можливість розпочати стосовно підозрюваних процедуру екстрадиції та звернутися до суду за дозволом на здійснення спеціального досудового розслідування.

"20 таких дозволів отримано за останній рік. Спеціальне досудове розслідування, іншими словами заочне, тепер здійснюється відносно 10 колишніх співробітників полку "Беркут", які підозрюються у вчиненні 20 лютого 2014 року умисних вбивств 48 осіб та замахів на умисні вбивства 80 осіб, терористичного акту та інших злочинів", – розповіла генпрокурор.

Крім того, лише за два останні місяці, судом було надано дозволи на здійснення спеціального досудового розслідування стосовно шістьох колишніх високопосадовців та двох правоохоронців, які обіймали керівні посади якраз у провадженні щодо найкривавіших днів Революції Гідності – з 18 по 20 лютого 2014 року.

Заочне слідство було дозволене стосовно:

  • колишніх голови Служби безпеки України та його першого заступника – керівника Антитерористичного центру при СБУ;

  • колишнього міністра оборони України;

  • колишнього міністра внутрішніх справ України та його заступника;

  • колишнього командувача внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України;

  • інших осіб, що підозрюються в злочинах 2014 року.

Уточнюється, що їм інкримінують:

  • організацію у складі злочинного угруповання з 18 по 20 лютого 2014 року незаконного перешкоджання проведенню мітингів;

  • перевищення влади та службових повноважень;

  • умисні вбивства 62 осіб;

  • замахи на умисні вбивства 80 осіб;

  • умисне завдання тяжких тілесних ушкоджень 92 особам;

  • організацію терористичного акту;

  • дезертирство.

"Досудове розслідування стосовно колишніх високопосадовців, які переховуються від органів слідства та суду, надасть можливість встановити всіх осіб, які в ці дні 7 років тому віддавали явно злочинні вказівки та накази працівникам правоохоронних органів про безпідставне і незаконне застосування спецзасобів, техніки і вогнепальної зброї для силової протидії акціям протесту в центрі Києва, що призвело до масових жертв як серед мітингувальників, так і правоохоронців, а також завершити слідство та скерувати справу до суду", – розповіла Венедіктова.

Вона повідомила також, що спеціальне досудове розслідування щодо двох цивільних осіб, підозрюваних у викраденні та катуванні Ігоря Луценка та Юрія Вербицького, а також умисному вбивстві Вербицького, вже завершене і 11 лютого 2021 року обвинувальний акт було скеровано до суду для розгляду за спеціальною процедурою, так званою "заочкою".

"Усього прокурорами Офісу генпрокурора спільно зі слідчими ДБР за цей рік до суду скеровано також втричі більше, ніж минулого, обвинувальних актів – 27 стосовно 40 осіб", – наголосила генпрокурор.

Також вперше у 2020 році у справах Майдану прокурорами було отримано дозвіл суду на заочний судовий розгляд у кримінальному провадженні за обвинуваченням "беркутівця" у перевищені влади та службових повноважень під час подій1 грудня 2013 року на вулиці Банковій у м. Києві.

"Ми продовжуємо постійну роботу із розшуку підозрюваних. У справі викрадення активістів Луценка та Вербицького в березні 2020 року вдалося затримати 2 цивільних учасників злочинного угруповання, один із яких перебував у міжнародному розшуку. Вони наразі під вартою і обвинувальний акт стосовно них вже у суді. Загалом за вчинення цих злочинів до кримінальної відповідальності у цій справі притягнуто усього 15 осіб, стосовно 4 осіб справи розглядаються судами, інших оголошено в розшук", – розповіла Венедіктова.

Насамкінець, за її інформацією, нині підтримання публічного обвинувачення прокурори ОГП забезпечують у 95 судових справах Майдану за обвинуваченням 195 осіб.

Нагадаємо, 22 грудня 2020 року Печерський районний суд міста Києва взявся за продовження розгляду справи щодо причетності екс-президента-втікача Віктора Януковича до силового розгону людей на Майдані в 2014 році.

Повідомлялося також, що вирок колишнім співробітникам спецпідрозділу "Беркут" у справі Майдану можуть винести в середині 2021 року, а судові дебати триватимуть до кінця весни.

Довідка: Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об’єднані в одну велику "справу Майдану".

Головні епізоди справи Майдану стосуються розгону студентів у ніч на 30 листопада 2013-го року, незаконних дій силовиків під час акцій протесту 1 грудня і спроби розігнати Майдан у ніч на 11 грудня, а також убивств активістів впродовж січня-лютого 2014 року.

Окремо триває розслідування справ, де фігурує екс-президент-утікач Віктор Янукович.

Станом на грудень 2020 року у провадженні управління ДБР із розслідування "справ Майдану" перебувало 74 кримінальні провадження.

Повідомлялося також, що народні обранці хочуть заслухати генерального прокурора Ірину Венедіктову у Верховній Раді. Від неї очікують детального звіту щодо так званої справи Майдану.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme