Доктори наук і любитель "пряників": Що відомо про нардепів, які можуть замінити Яременка

Стали відомі імена претендентів на посаду голови комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва. Богдана Яременка, який опинився в епіцентрі секс-скандалу, замінить один з чотирьох нардепів зі "Слуги народу"

Доктори наук і любитель "пряників": Що в…

Про це у Facebook написала депутатка партії президента Євгенія Кравчук. 

"Що стосується посади голови комітету, то на неї претендує одразу декілька наших колег – Єлизавета Ясько, Святослав Юраш, Галина Михайлюк і Олександр Мережко. З цього приводу у нас пройдуть внутрішні праймеріз, на яких визначимо найсильнішого", – написала політикиня.

Depo.ua зібрав дані про потенційних голів комітету. 

Єлизавета Ясько цієї осені стала головою делегації України в ПАРЄ. Депутатці 28 років. 

ФОТО: Facebook/Lisa Yasko

Закінчила філософський факультет КНУ імені Тараса Шевченка, подала документи у престижні іноземні навчальні заклади – Оксфорд, Кембридж і Лондонську школу економіки. Дівчину взяли у три виші, вона ж зупинила свій вибір на школі державного управління Блаватніка в Оксфорді.

Щоб заробити на навчання і проживання у Британії, Ясько почала "активно залучати найрізноманітніші фонди, організації і просто заможних людей", при тому "що це було справжнім випробуванням, так як це перепало на період бойових дій в Україні та багато організацій які володіють вільними фінансами вносили їх на рахунки для допомоги учасникам цих бойових дій".

Завдяки фандрайзингу і краудфандингу дівчині вдалося зібрати необхідну суму – близько $80 тис. на рік.

Сама про себе вона розповідає, що має багатий досвід спілкування з росіянами, бо вчилася в МГУ і в Оксфорді, і знайома з російськими дипломатами.

"Я зняла три документальні фільми про КДБ; спілкувалася з величезною кількістю російських дипломатів, політиків. А ще я навчалася в Москві, до речі – є така сторінка в біографії. Я закінчила МГУ, була там в найцікавіше час – в 2013-2014 роках. Мене там, м'яко кажучи, не завжди сприймали нормально. Я знаю, як з цими людьми спілкуватися і вважаю це, навпаки, тільки плюсом" , – розповідає Єлизавета в інтерв’ю "Лівому берегу" про свій московський досвід.

В 2017 Ясько влаштувалася на роботу в Міністерство з питань діджіталізаціі, культури медіа та спорту Великої Британії. Потім – у CFC Consulting в українському кризовому медіа-центрі. Наступним рядком у резюме стала посада виконавчої директорки музичної компанії "Свідок" – Ясько координувала українську ініціативу Hop Nederland Hop у Нідерландах та працювала з проєктом UN Hundred. 

Стала засновницею ініціативи Yellow Blue Strategy, що займалася розвитком культурної дипломатії, креативної економіки і освіти, членкинею політичної платформи "Європейська сотня", приєдналася до швейцарської миротворчої ініціативи Caux Initiative of Change.  Працювала президенткою у блок-чейн стартапі, музичному лейблі Younk, продюсувала стрічку "Крим: брудний секрет Росії". 

Щодо особистого життя і статків, відомо, що Єлизавета на нинішній час не заміжня і не перебуває в стосунках. Має квартиру площею 37,8 м2 у Ворзелі (Київська область), куплену в 2015 році, отримала "винагороди за надання послуг" 34689 і 50786, 11408 грн компенсації вартості проїзду (авіаквитки) – ці суми, судячи з усього, були отримані за фільм, 4618  відсотків і ще якісь  742 грн додаткового блага. Ще Єлизавета Ясько має доларові депозити, подробиці про них і решту її статків можна дізнатися в її декларації.

"Кожного тижня маю з десяток зустрічей - з послами, міжнародними організаціями, дипломатами. Це дуже цікаво і відповідально. Відкривається безліч можливостей зрозуміти інтереси та проблеми різних країн, геополітику, зрозуміти точки перетину та можливі нові горизонти співпраці. Наприклад, на минулому тижні окрім зустрічі по Балтік+ та діяльності по ПАРЕ, були зустрічі з послом Ірану, та послом та членами парламенту Афганістану. Під кінець тижня, делегацією парламентарів з України ми брали участь в навчальній програмі по захисту прав людини та імплементаціі рішеннь ЄСПЛ", – розповідала Ясько про свою роботу у комітеті. 

Святослав Юраш – наймолодший нардеп IX скликання, йому 23 роки. Син директора департаменту у справах релігій і національностей, політолога Андрія Юраша. 

Святослав закінчив факультет міжнародних відносин Варшавського університету. Вступив до Калькуттського університету, але перервав навчання, аби приєднатися до Революції гідності. Став засновником прес-центру Євромайдану. За участь у революції здобув орден "За заслуги" III ступеню. 

Очолював відділ комунікацій творчого об'єднання "Вавилон'13".

На початку війни на Донбасі співпрацював з Fox News на окупованій території. До речі, в декларації за 2018-й зазначено, що Святослав отримав від компанії 1 107 532 грн прибутку. 

Повернувшись у Київ, став заступником директора Світового конгресу українців, з 2015-го – секретарем Громадської ради при Парламентському комітеті у закордонних справах. 

Під час президентської кампанії приєднався до "Зе-команди". 

"Центральне моє завдання в кампанії – був діалог і спілкування з громадським суспільством, з організаціями, людьми у ньому, пояснення наших цілей, наших завдань і нашої роботи", – розповідав Юраш в інтерв'ю "Радіо Свободи". 

Загримів у скандал через гучне висловлювання щодо мовного закону. 

"Особисто для мене будь-що, що несе більше "пряників" до процесу українізації, є набагато кращим методом. Адже якщо ми дозволимо таким "батогам" множитися стосовно української мови, з часом побачимо негативні наслідки", – розповів політик у програмі Vox populi на телеканалі ZIK.

Через це і "одіозну риторику щодо реформ МОЗ України" Юраша виключили із "Вавилон'13". 

"Саме як львів’янин, саме того, що я прожив все своє життя в Україні і бачив те, як українська мова завойовує Україну, тому що я говорив з діаспорянами, які сюди приїжджали в 1991 році, і які зараз сюди приїжджають, яка у них різна реальність навколо них, я розумію, що українська мова є сильна і є та мова, яка може сама довести свою неймовірну силу, перевівши за пару поколінь Україну на українську мову. І без "батогів", – прокоментував Юраш "Радіо свободи". 

За результатами електронного опитування перед парламентськими виборами Святослав виявився серед лідерів антипатій виборців, однак зі списків керівництво "Слуги народу" його не виключило.  

Наразі Святослав очолює підкомітет з питань зв'язків і захисту прав та інтересів українців за кордоном, входить у склад постійної делегації у Парламентській асамблеї ГУАМ. 

Нещодавньо у Святослава народився син Левко. 

Галині Михайлюк 32 роки,  вона докторка юридичних наук і радниця з питань підготовки законів Консультативної місії Європейського Союзу в Україні.

Галина здобула юридичну освіту у трьох вишах –  Одеській юридичній академії, Одеському економічному університеті та Йоркському університеті у Британії.  

З 2012 року працює доценткою на кафедрі міжнародного та європейського права НАУ КМА. Протягом шести років була доценткою Українського вільного університету в Мюнхені. Гостьовий лектор Університету Арканзасу. 

ФОТО: Facebook/Galyna Mykhailiuk

Наразі пані Михайлюк – заступниця голови комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності, входить до складу делегації ВРУ в Парламентській асамблеї НАТО. Співголова групи з міжпарламентських зв'язків з Японією, членкиня груп з міжпарламентських зв'язків із Канадою, США, Британії, Норвегії, Катаром, Сінгапуром та Австралією.

Згідно з декларацією, у Галини є квартира у Києві площею 75,2 квадратних метрів. Їздить депутатка на Land Rover 2011 року. 

Олександру Мережку 48 років. Він очолював кафедру права Київського лінгвістичного університету. 

ФОТО: Facebook/Alexander Merezhko

Закінчив Інститут міжнародних відносин при КНУ ім. Шевченка, протягом року вчився в Денверському університеті. 

Захистив кандиданську, а згодом і докторську дисертацію з міжнародного права, отримав звання професора. 

Викладав у багатьох українських та американських вишах. В тому числі, у Школі права Пенсільванського університету та Денверському університеті.

Чимало робіт Мережка присвячені агресії Росії проти Україні в контексті міжнародного права. 

Втім, його статті неодноразово провокували скандали. 

Зокрема, політолог і історик Сергій Грабовський у колонці для "Дня" згадує роботи Мережка "Хто несе відповідальність за Голодомор?" ("Свобода" №1, 2007) та "Українська держава і голодомор" ("Свобода" №6, 2007). 

"У Голодоморі винна Україна, оскільки вона була у 1930-х роках незалежною державою, відтак саме вона мусить виплатити грошові компенсації жертвам цього акту геноциду. Так стверджує Олександр Мережко, доктор юридичних наук, професор університету КРОК та Католицького Люблінського університету імені Івана Павла II", – обурюється Грабовський. 

У матеріалі для "Радіо свободи" Тарас Марусик наводить іншу цитату зі статті Мережка – цього разу, про мову. 

"Прихильник українського націоналізму сприймає мову не просто як засіб комунікації, а як якусь особливу метафізичну сутність, що стоїть над людиною і вимагає поклоніння. В такому вигляді українська мова як мова державна стає інструментом репресії по відношенню до тих, хто розмовляє і думає за допомогою російської чи іншої мови, що неминуче підриває стабільність українського суспільства і веде до взаємного озлоблення… ефективно вирішити мовну проблему в Україні і виправити викликані нею соціальні протиріччя міг простий принцип: чиновник повинен розмовляти мовою платника податків", – йдеться у згаданому уривку. 

У нещодавньому інтерв'ю нардеп детальніше пояснив ставлення до мовного питання. 

"У мене дружина україномовна, а я російськомовний киянин. Мене під час передвиборної кампанії закидали камінням, коли я посмів сказати, що мова – то в першу чергу засіб комунікації. Я прихильник прав і свобод людини, в тому числі – в лінгвістичному питанні. З іншого боку, якщо не підтримувати українську мову на державному рівні, він буде зникати. Російська мова стала мовою міст. Мої батьки жили в маленькому містечку, вчилися в українській школі, але приїхали в Київ і перейшли з української мови на російську, щоб зробити кар'єру. Зараз щоб зробити кар'єру в державній сфері, потрібно знати українську мову. Вважаю, що це добре, хоча мені трохи важко. Підтримка української мови, звичайно, повинна бути, але навіть в Конституції сказано, що гарантується вільне використання мов національних меншин", – розповів сам Мережко в інтерв'ю commons

Наразі Мережко входить у комітет Верховної Ради з питань правової політики, очолює підкомітет з цивільного та адміністративного законодавства. Член постійної делегації у ПАРЄ. 

Згідно з декларацією, у Мережка є три квартири у Києві площею 42,3,  42,3 та 69 квадратних метрів (третя – у співвласності). На його рахунках – 389 тис. індійських рупій, 361 865 польських злотих, та $7 тис. 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme