Дедлайн для уряду, чистки і посадки та Швейцарія в Станиці Луганській: Що розповів Зеленський у Tesla Богдана

До кінця року на партію "Слуга народу" можуть чекати серйозні чистки, наразі немає ніякої капітуляції

Дедлайн для уряду, чистки і посадки та Ш…

Про це розповів Володимир Зеленськиий у своєму зверненні до людей. Відео президент України вже вдруге записував за кермом Tesla голови ОП Андрій Богдана. 

Depo.ua наводить текст промови. 

Про плюси і мінуси роботи Верховної Ради

Це називається Uber-президент. Перед нами – Верховна Рада України. Є великі плюси, і є мінуси. Давай з плюсів почнемо, якщо ти хочеш. Найголовніша перемога цієї Ради – проголосовані законопроекти. Прийнято біля 70 законів. Серед них – дуже важливі. І це повернення закону про незаконне збагачення, і дійсно гучний закон про зняття недоторканності, судова реформа, перезавантаження генеральної прокуратури, багато законів для поліпшення бізнес-клімату в Україні. Словосполучення "турборежим" мені казали всі – і європейці, і МВФ, і представники ЄБРР та Світового банку. Всі дуже задоволені, навіть кажуть: "Давайте трішечки повільніше".

Мінус який – в принципі, всі інші партії можуть не ходити на роботу. Ну, не всі. Тому що я знаю, наприклад партія "Голос" голосувала за деякі важливі закони. Дехто ще з деяких партій. Але в принципі, мінус в тому, що інші партії не хочуть голосувати, і це є правда. Кожен з них вважає, що він головний опозиціонер сучасній владі.

Про домовленість з депутатами "Слуги народу"

Це партія, в назві якої є весь головний стовідсотковий зміст. Тобто, це партія народна. Не тільки президентська, це народна партія. Є деякі помилки, деякі аморальні вчинки, є деякі депутати, які не хочуть голосувати за ті чи інші закони. Хоча ми домовлялись, що коли обговорюються законопроекти на засіданнях, на фракціях, коли обговорюються законопроекти в комітетах, – там, будь ласка, сперечання, – але не виносьте їх, будь ласка, на засідання Верховної Ради. І якщо, у нас є така домовленість, вона чесна, якщо 70% партії "Слуга народу" за той чи інший законопроект напередодні голосування, то ми всі голосуємо.

Тому ми дуже уважно, і я особисто, ми дуже уважно слідкуємо за статистикою. Не тільки, скажімо так, якісь ганебні СМС-ки, – вони теж є. Є ганебні чутки. Але зараз дуже радує, що поки що це тільки чутки. Є мінуси з приводу статистики голосування того чи іншого депутата, але ми за всім цим слідкуємо, і серйозні висновки будуть зроблені до кінця цього року. Тобто кожен депутат повинен розуміти, що він повинен голосувати за закони, які потрібні суспільству. Не всі законопроекти популярні. Не просто так же їх не приймали депутати Верховної Ради впродовж 30 років. 

Про те, що демократія у парламенті – тимчасова

Я розумію нашого голову фракції. І Давиду складно, і замам складно. Чому, тому що такої партії ніколи не було – 254 людини. Люди різні. Є люди, які знаються на будь-яких законах, вони освічені, вони – провідні економісти, з практикою, з досвідом, і юристи. А є звичайні люди – вони чи фермери, чи з будь-яких підприємств. Звичайні прості люди. Вони, вибачте за таке слово, але вони довго в'їжджають, і тому є помилки. Але з іншого боку, вони показують і відношення того чи іншого класу. І підказують тобі, де є помилки в тих чи інших законах. Тому що вони є представниками різних прошарків нашого суспільства – з різною ментальністю, з різним заробітком. І це дуже важливо. Тому поки що у нас у Верховній Раді демократія. Але поки що. 

Про кінець року як дедлайн для уряду

Критикують всі. І нашу Раду всі критикують, і наш уряд, і мене особисто. І якщо я звик, то наш молодий уряд – їм дуже складно зараз. Вони витрачають час іноді на спілкування, на діалог, на докази, що "я не такий". Все це відбувається і в "Фейсбуці", і на інших там інтернет-сайтах. Їм складно, вони повинні зосередитись на тих законах і тих реформах, які вони повинні після голосування втілювати в життя. Такого молодого уряду ніколи не було. 

Теж тут є плюси і мінуси. Нема корумпованого досвіду – і це великий плюс. Якщо ми сказали, що буде повне перезавантаження – так, це ризик, але це великий плюс. Якщо вони не впораються – теж, чекаємо до кінця цього року. Хто не зможе, з тим будемо прощатися. 

Про долар по 100 та теорії політичних медіумів

Нам казали про що? Я хочу всім нагадати. Нам казали про що: "Дивіться, цей президент не доживе до жовтня", "Цей уряд буде існувати два місяці максимум". Нам казали, що долар буде по 100. Нам казали, що всі міжнародні партнери від нас відвернуться. Нам казали, що жодного інвестора ми не зможемо притягнути в Україну. Нічого з того не відбулось. Нічого. Все нормально. І сказали, що ще буде повна ескалація, і буде війна. Слава Богу, що нічого з цих теорій політичних медіумів не відбулось. 

Про блогерів і хайп

Ми будуємо іншу країну. Ми хочемо побудувати. Окей, ми хочемо побудувати іншу країну, і вони нам не потрібні. Так, вони керують тими чи іншими телевізійними каналами, інтернет-ресурсами, засобами масової інформації. Вони керують їми… Що вони можуть – ну, так, деякі журналісти чи блогери, я не знаю, деякі на цьому ловлять хайп, хтось на цьому заробляє. Це їхній вибір. 

Про Свинарчуків і Дубевича

Колишні політики не можуть в цій зараз системі… По-перше, це вже не схема, а система. В цій системі вони не можуть знайти для себе місце, і вони його не знайдуть – ну, поки ми живі, скажімо так. Ну, в нормальному сенсі цього слова. Вони можуть виїжджати тільки за кордон. Але не всі зможуть виїхати. І всі вже люди це бачать. Не дуже багато посадок? Поки що це не почалось? І згоден, і ні. Дивіться, справа Свинарчуків є? Є. Пашинський є? Є. Далі… Микитась є? Є. Дубневич є? Є. Навіть ви бачили, у Верховній Раді за Дубневича навіть не всі голосували. Всі бояться, що до них буде таке саме ставлення. І правильно бояться. Воно буде таке. А далі будуть вироки цим людям, про кого я сказав. А не будуть, будуть відкриті інші справи, і ніхто не буде зупинятися. 

Про швидкі посадки

В чому є проблема швидких одразу посадок? Багато справ, повірте нам, є, до яких, ми зрозуміли, ми повинні підготуватися. А по іншому ці люди будуть виходити на свободу, тому що всі ці справи розваляться в судах. Тому все буде. І з Катею Гандзюк, з цією справою, і з Павлом Шереметом. І всі ці справи в оборонній галузі. Всі вони будуть. 

Про повернення грошей у бюджет і справу Майдану

Спочатку у нас не було Ради. Ви пам'ятаєте, ми давали в колишню Раду, я вже був президентом, повернення закону про незаконне збагачення. Ніхто не хотів. Потім з'явилась Рада, і ми нарешті проголосували за цей закон. Але дуже багато великих фінансових груп інших партій лобіювали, щоб не голосувати за цей закон. Ми проголосували. Скоро він починає реально діяти. Тому це буде не тільки посадки, а повернення грошей в бюджет. Бюджет країни – це найголовніше, тому що грошей немає. Я не знаю, чи є таке українське слово, чи немає, – оживлення. Оживлення багатьох справ, які були просто заморожені. Наприклад, справа Майдану. Зараз цією справою починає займатися прокурор Чумак. Він повинен створити групу. Він вже її створив. І дійсно розглядалась справа шість років. Ми як суспільство не бачимо дійсного результату цієї складної справи. Я впевнений, що буде. 

Про розведення військ і "нормандський формат"

Фейки, маніпуляції, інформаційна війна. Раніше це була війна з російськими ЗМІ, тепер це війна ще й всередині нашої країни. Незважаючи на те, що ми декілька разів збирались з представниками наших ЗМІ, деякі з них не розуміють, що вони роблять, мені так здається. Тому що немає ніякої капітуляції. Ми не можемо вирішити питання війни, ми не можемо припинити війну, не розмовляючи з людьми. Як мінімум, в нормандському процесі. Ви знаєте, що ми довго йшли до того, щоб відновити "нормандський формат", з 2016 року зустрічей цих не було. Це пройшло три з половиною роки вже. Скільки людей, давайте порахуємо, загинуло за цей час. Тому "нормандський формат" спрямований на те, щоб оновити діалог, який може нас наблизити до повного припинення війни і повернення наших територій. І обов'язково, найголовніше, – повернення наших полонених. 

Дивіться, умови нормандської зустрічі – це розведення військ у Станиці Луганській, розведення військ у Золотому, саме у Катеринівці, тому що Золотих п'ять. Чотири Золотих ми контролюємо як українська армія, як українська влада. А Золоте-5 – там знаходяться бойовики. Тобто саме розведення в Катеринівці мається на увазі і розведення в Петрівському. Ми розвели війська у Станиці Луганській, і навіть ви бачите, що ми зробили такий тимчасовий пішохідний міст, а сьогодні вже заливається бетон, і буде фундаментальний міст побудований у Станиці Луганській. І там КПВВ, там світло, там Швейцарія.  В Золотому далі ми – ви бачили, скільки всього було, скільки було страйків, скільки було дійсно маніпуляцій. Ну, деякі люди щиро так вважають, що не можемо ми собі дозволити розведення військ, але це Мінські угоди. Тому ви бачите, що ми розвели війська в Катеринівці, і нічого не відбулося, і там зовсім немає ніяких пострілів. Просто немає. І в Станиці Луганській немає. І статистика така: де є розведення, там вогню немає. Ось така статистика. Що стосується Петрівського, там просто, ви знаєте, що там поле, там немає ніяких проблем з розведенням. Проблема тільки в термінах. 

Про те, що сірої зони не існує

Наші війська готові, наші військові – молодці, розведення відбулось. Стовідсотково, безпечно, розведення відбулось, і ми відійшли на позиції підготовлені, розбудовані. Ніякої сірої зони, давайте, будь ласка, я хочу, щоб всі забули. Ніякої сірої зони там немає. Там безпечна ситуація. Там знаходяться наші люди. Військові відійшли, там знаходяться у нас представники поліції, служба безпеки. 

А який далі план дій? Як далі буде, і в яких містах чи містечках, чи місцях буде розведення? Який формат далі обміну наших людей буде? В які терміни? Який формат може бути для місцевих виборів? Всі ці питання треба один одному задавати і вирішувати на нормандській зустрічі. Але проговорювати це, а вже потім приходити до нашого суспільства і казати: "Ось таке є рішення. Давайте їх обговоримо, ці рішення". Ніяких секретів від суспільства з цього приводу не буде. Тому що ця тема дуже сензитивна. 

Про приїзд російського депутата на окуповану територію

Як я сказав, існує п'ять Золотих – Золоте-1,2,3,4,5.  Одна з цих частин, містечок, – вона окупована. Там були чи бойовики, чи представники, от ми бачили, депутата. Депутат там якийсь був, да? З російської Думи. Ну, приїхав він на ту території. Не треба цього фейку. Він не в тому Золотому, яке контролюють українські військові. 

Про 4 тис. кілометрів доріг

Щодо наших успіхів… Ну, всі бачать успіхи. Наприклад, взяти одну дорогу, яку ми побудували за три місяці. "Запоріжжя – Маріуполь". Щоб не ображався Маріуполь, – "Маріуполь – Запоріжжя". Оця траса – 200 км, 70 км з яких будувались три роки,  майже три роки. Ми побудували за три місяці 130 км. Дорога європейського рівня, всі задоволені. Зараз окружна в Дніпрі починає будуватися, обговорюється окружна Києва і ще декілька доріг. Але ми розуміємо, що взимку ми не можемо будувати, тому у нас велике будівництво починається з 1 березня, зараз будемо готуватися. А дорожний фонд ми збільшили у бюджеті на 40%, плюс ще гроші є від міжнародних організацій. Ми дійсно хочемо, у нас амбітна зараз пропозиція від Міністерства інфраструктури – побудувати біля чотирьох тисяч кілометрів доріг наступного року. Враховуючи, що дуже багато коштів кудись уходило, десь збільшиться будівництво відсотків на шістдесят. І це буде по всій країні, люди побачать. Люди побачать, що готується проект запоріжського мосту, декілька мостів буде побудовано наступного року. 

Далі, задача – 100 шкіл. 100 шкіл буде чи побудовано там, де їх немає, чи буде реконструкція деяких шкіл. Також буде реконструкція 100 стадіонів. Ще, найголовніше, – 100 садочків буде побудовано по всій країні. І 100, ну така цифра просто взята, там, може, трішечки більше, 100 автобусів до цих шкіл, про які я вже сказав. Тому що багато з цих шкіл саме у сільській місцевості знаходяться, у страшному стані. Тобто ми будуємо одразу: школа, дорога до цієї школи і автобус, який везе цих школярів. 

Про бюджет для Міноборони

З приводу Міністерства оборони. Ніколи ще не було такого великого бюджету. На армію бюджет збільшився на 16%. Ми пишаємось цим. Підтримуємо наших військових. 

Чесно скажу тобі, я кожного ранку коли бігаю, ну, я не кожного ранку, через день десь бігаю, я купую каву в кінці бігу. Є пару у мене точок. Але всі раді бачити. Поки що так (Сміється). Я хочу, щоб не змінилось це відчуття. Щоб я заходжу в кафе… "Ану, (йди – ред.) звідси".  Щоб такого ніколи не було. 

Про те, як забуває російську

Рівень української мови, я на мою особисту думку, він зростає. Я знаю, що є помилки з наголосами і деякими словами. Хочу говорити краще. Може, і неможливо знати мову на 100%, але я намгаюся її знати. Практика, більше говорити. Краще – з розумними людьми. Я спілкувався з людиною російською мовою і іноді забував слова. І кажу людині, яка поруч зі мною: "Как это..?". І називаєш українське слово. "Как по-русски?" – называешь украинское слово и переводишь. Тобто іноді і такі є приклади. 

Про втому і прийняте рішення

До цієї роботи, до цього звикнути неможна. Люди ж як кажуть: "К хорошему быстро привыкаешь". А це реальне життя, дуже складне. Дуже складна професія. Забирає все. Сили, час, іноді – бажання. Просто в кінці вечора з людини перетворюєшся в організм, який не хоче ні думати нічого, ні робити. Навіть не розуміє іноді, про що говорить сім'я. І це виснажливо, як я сказав, не тільки для мене, а й для родини. Тому що потім вони запитують: "Ну що, ти згоден? Ми ж домовлялися, в 20.00 зустрічаємося". А ти про це навіть не пам'ятаєш, про що ти домовлявся.

Ну, рішення, як кажуть в Раді, – рішення прийнято. 

Про об'єднання і велику мрію

Дуже хотілося б, щоб всі об'єднались – і суспільство,  і люди, і території. А за повернення треба боротися, об'єднавшись. І засоби масової інформації… Ніхто не каже… Журналісти повинні працювати згідно з їхньою професією. Але хотілося б, щоб ми усі об'єдналися заради головної перемоги, а перемога головна у нас – слідуюче: повернути все і всіх,  нікого на цьому шляху не розгубити, і залишитись об'єднаною країною, і вже зосередитись тоді дійсно на реформах і на економіці. Тому що не можна все це втілювати в життя, нормально реформувати, поки розбратна вся країна. Це зараз мрія.  Велика мрія. 

Також читайте: Пропозиція Путіна, скасування комуналки та інвестор Ахметов: Що розповів Зеленський у Tesla Богдана

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"