Пропозиція Путіна, скасування комуналки та інвестор Ахметов: Що розповів Зеленський у Tesla Богдана

Для олігархів введуть нові правила гри, війну зупинять, а літніх людей звільнять від необхідності платити за комунальні послуги

Пропозиція Путіна, скасування комуналки…

Це і багато іншого президент України Володимир Зеленський розповів у ролику, який був знятий у машині Tesla Model X Андрія Богдана, якою кермував президент. 

Depo.ua зібрав головні меседжі з передвиборчого відеозвернення голови держави.  

Про посадки

Зеленський розповідає, що з першого дня викликав представників усіх правоохоронних органів і спитав їх про найгучніші справи. 

"Ну давайте зараз розберемося з Майданом, що у нас з журналістами, переслідуваннями, що у нас з вбитими, що з Гандзюк? Що в цілому відбувається? Де Свинарчуки? Як їх взяти?" І тут почалося найголовніше. САП каже: "У всьому винні НАБУ". НАБУ каже: "У всьому винні САП". Генпрокурор каже: "Ну, була б політична воля, ми б уже всіх посадили". Я кажу: "У нас є політична воля, щоб можна було нормально, безпечно жити в Україні. І є головне – посадити грабіжників, які дуже брудно заробляли на всіх цих справах". Є політична воля, є бажання, немає тільки одного – немає часу. Давайте працювати. "А, добре, раз політична воля є, будемо працювати", - згадує президент.

Втім, за півтора місяці нічого не змінилося. 

"Я розумію, (...) що немає політичної волі у наших правоохоронних органів. Ну, може, у когось є, але щось їм завжди не вистачає. А коли людині не вистачає, то ми будемо робити все, щоб не вистачало країні цих людей. Реальний приклад, як відбувається, коли тобі каже один з голів правоохоронних органів: "Та я не знаю, де зараз Свинарчуки. Може, ховаються в якихось країнах". І ми знаємо, і ти бачиш, як людина, яка обкрадала країну, заробляла на армії, спокійно їде на крутому автомобілі до "5 елементу", спортклубу Порошенка, і нормально там відпочиває. Ось що відбувається", - акцентував голова держави. 

Про митницю

"Перемоги є – вручили підозру пану Насаліку, ДБР-івці роблять обшуки у Міноборони. Зараз почнуть розслідувати кримінальні справи. Але я боюся, що коли справа піде до суду, нам скажуть: "Ми тут ні до чого, все вирішує суддя". Тому я дуже чекаю на той момент, коли в нас буде вже нова Верховна Рада. Зявиться нормальний уряд із нормальних людей. Частина цих людей вже в нас є, частину треба підібрати. Зробили нараду ми на митниці, попросили нашого голову митної та фіскальної служби, щоб звільнив чотирьох людей, які були у схемі контрабанди. Він нам пообіцяв, що він їх звільнить, якщо вони самі не звільняться. Вони самі не звільнилися, він їх не звільнив. Тоді довелося домовитися з ним, але публічно, щоб він пішов у відставку", - розповів Зеленський. 

Про нормандський формат

Він впевнений, що якщо хочеш зупинити війну, то обов’язково зупиниш, а минула влада з незрозумілих причин не хотіла це робити і гальмувала потрібні процеси. При цьому, за інформацією Зеленського, колишня владна команда багато разів спілкувалася з президентом Росії Володимиром Путіним. 

"Є нормандський формат, який не працював два роки. От що ми вже зробили: 12 липня була перша зустріч представників. Домовилися, що буде ще одна зустріч більш суттєвою. І через одну зустріч намагаються зустрітись чотири лідери. Це президент України – я, президент Росії – Володимир Путін, Ангела Меркель і президент Французької республіки Емманюель Макрон. Я думаю, що це ми наблизимося до дипломатичного вирішення цього питання", - поділився президент. 

Про залякування Путіним

"Всі кажуть: "Не дай Боже, якщо будуть прямі перемовини з Росією, то знімуться санкції". Я цієї моделі не розумію. Я був впевнений, що санкції вводяться не через мої розмови з президентом Російської Федерації, а через те, що в нас забрали Крим, і що підтримують тимчасово окуповані території. Всі партнери України проти того, щоб я подзвонив Путіну. Я вирішив подзвонити Путіну, тому що це питання, перш за все, України, це питання наших громадян. Тому ми самі повинні дякувати нашим західним партнерам, дякувати всім за підтримку, але повинні мати свою думку", - підкреслив голова держави.

Відповідно, він подзвонив Володимиру Путіну.

"Всі мене лякали цією розмовою. Але говорив я стосовно наших людей, і чого лякатися і чого боятися, коли правда на твоєму боці", - зауважив Зеленський. 

Про обмін полоненими

"Президент Російської Федерації мені сказав: "Я бачу вирішення питання полонених всіх на всіх". Я йому відверто сказав, що всіх на всіх я з радістю. Але є одна ситуація. Справа в тому, що список наших всіх – тих хлопців, які знаходяться саме на тимчасово окупованих територіях, - не співпадає зі списком людей, які контролюють зараз наші тимчасово окуповані території. Тому всіх на всіх ми обов’язково зробимо, але давайте спершу повернемо всіх тих, хто є в Росії, є в Криму, і почнемо з моряків. Мені здається, що це нормальний крок до повернення діалогу і реальний потужний крок до того, щоб припинити війну", - розповів президент. 

Про тарифи

"З приводу тарифів можна дуже складними словами заспокоювати популізмом людей. Казати: "Обов’язкова детінізація економік, демонополізація". Нічого не треба. Треба уряд, треба велике бажання", - акцентував голова держави. 

Додав, що МВФ та Всесвітній банк дуже бояться, що Україна буде різко зменшувати тарифи, тому що не знають, за рахунок чого це відбуватиметься, і чи не утвориться діра в бюджеті. Втім, Зеленський впевнений, що разом з командою обов’язково знизить тарифи. 

"Ми вже знизили тарифи на 12%. Це замало, але це перший крок. Будемо допомагати. Є ідея… Зараз дуже складно про неї говорити, але я думаю, що ідея дуже креативна. Зараз знаходять хлопці наші економічну модель, як людям зараз, яким за 70 років, коли людина не тільки на пенсії, а вже фізично не може працювати, вона вже достатньо працювала на країну, по 40, 50 років, як цій людині не сплачувати комуналку. Саме тим людям, що малозабезпечені. Я дуже хочу, я думаю, що у нас вийде", - спожівається президент. 

Про олігархів

За словами Зеленського, на зустрічі з Рінатом Ахметовим бізнесмена повідомили, що збираються скасувати схему Роттердам плюс, і зрештою, скасували. Також інформували, що на кожного олігарха "буде потужне фінансове навантаження". Нібито в результаті цього Ахметов придбав 200 швидких для дитячих лікарень. 

"Будемо йому презентувати інвестиційний документ, щоб він вкладався, хоча він ще не знає, що він буде вкладати гроші у медицину, інфраструктуру Донбасу. Це нормальний формат роботи з олігархами. Вони повинні багато грошей інвестувати, які вони різними шляхами заробили, на яких немає криміналу. Тому що якщо є кримінал, будемо саджати. (Якщо) немає криміналу, вони повинні вкладати ці гроші в Україи. І будуть нові правила – всі повинні платити податки. І вони знають, що ми їм не дамо бути монополістами. Від чогось доведеться відмовлятися їм", - зазначив Зеленський. 

Про парламентські перегони

Президент висловив сподівання, що партія, до якої він "гарно ставиться" (Слуга народу, - ред.) переможе у парламентській гонці. Мовляв, тоді зможуть "набрати в уряд дійсно фахівців". При цьому Зеленський попередив про можливі схеми шахрайства на виборах. 

"Я просто особисто звертаюся до кожної людини, яка буде голосувати за того чи іншого мажоритарника. Дивіться: коли ви приходите і бачите прізвище, має бути сполучення "політична партія", а потім вже назва партії. Ні ПП, ні МВ, ні ТВО, а "політична партія". Потім назва. Ну. Якщо ви вирішили голосувати за цю, найгарнішу партію", - посміхається Зеленський. 

Про небажання домовлятися

"Більшість у Верховній Раді дає можливість припинити цю традицію домовлятися, традицію політиці тьорок, продавати місця, обмінюватись портфелями. Тому ми хочемо набрати дуже багато голосів, високий рейтинг, щоб зменшити цю можливість з кимось про щось говорити. Кажуть так: "Політика компромісів". Я думаю, нам за ці 30 років вже достатньо компромісів, хочеться нормальних людей в уряд. Я хочу, щоб було найбільше молодих нормальних людей. Свіжих", - сказав новообраний лідер держави. 

Додав, що допускає можливість співпрацювати з кількома людьми із нинішнього уряду. 

Про червоні шорти

"На самому початку ми казали, що ми йдемо в політику, я саме йду в президенти, але хочу залишитися людиною. Що люди хочуть. Я в Одесі вийшов в червоних шортах. Як так? 8.30, вони вже в морі купаються! А як ви хочете? Щоб я був як колишній президент? Вова Інкогніто? Щоб я їздив на Мальдіви? Є бажання бути серед людей. Тому що якщо ти не серед людей, якщо ти отак закриваєшся, ти навіть не розумієш, про що люди говорять, чим люди боліють, що відбувається в країні", - акцентував Зеленський. 

Про дороги

Забезпечити гарні дороги у країні він сподівається, вирішивши питання з "Укравтодором" - або ліквідувавши підприємство, або повністю замінивши керівний склад. Згодом Зеленський анонсував посадки керівників підприємства, які довгі роки заробляли на дорогах. Мовляв, це потрібно, щоб люди надалі боялися красти. 

"(Далі потрібно) запустити інвестиції, тому що є бажання інвестувати в інфраструктуру, просто ніхто більше не довіряє. Всі знають: немає сенсу вкладати в українські дороги, тому що все вкрадуть", - поділився думками президент. 

Про амбіції

"Я думав, що нікому не можна вірити. А відбулося так, що більше ніж нікому не можна вірити. Тобто зовсім немає людей, яким можна довіряти. Ну, крім нашого вузького кругу. Всі брешуть. Всі беруть хабарі. Всі крадуть. І при цьому з посмішкою на обличчі. Тобто цинізм вищого рівня. Хочеться зробити щось. Хочеться чесно увійти в історію. Я би хотів, щоб наша команда увійшла в історію, щоб всі нас поважали. Бо немає жодної команди президента за всі 30 років, яким би люди раділи, коли впізнавали на вулиці, і дуже поважали. Дуже хочеться, щоб ми були першим", - каже голова держави. 

Про режим, Олену Зеленську і дітей

Зеленський розповів, що прокидається о 6:30, іноді - о 7:00. Лягає ж десь опівночі. Читає Facebook, передивляється Instagram. Рідні ж до його нового статусу ще не зовсім звикли. 

"Перша леді дуже хвилюється. Вона дуже педантична, до всього дуже серйозно ставиться, тому і дуже хвилюється, але вона молодець. А донька звикла вже. Спочатку дуже хвилювалась. Син в цілому радий. Він каже, він син президента. Я йому сказав, що такого говорити людям не можна. Тому він каже: "Я сын сами знаете кого", - каже Зеленський. 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"