Що означає "антиколомойський" закон: Пояснення НБУ

Банківський законопроект №2571-д, який Верховна Рада розгляне 13 травня, є надзвичайно важливим для України

Що означає "антиколомойський" закон: Поя…
Фото: ЕРА

Про це передає Depo.ua із посиланням на прес-службу Національного банку.

В НБУ зазначають, що хоч цей законопроект називають "антиколомойським", "але він швидше "антишахрайський", ніж "антиколомойський"".

У НБУ наголошують, що суть законопроекту наступна. У разі, якщо банк став неплатоспроможним та виводиться з ринку, вкладникам повертають кошти, починається ліквідація. І суд більше не зможе скасувати чи зупинити ліквідацію. Власник банку не зможе повернути банк собі. Також він не зможе відновити роботу банку.

"Це не означає, що власник банку стане беззахисним перед державою. Він зможе піти до суду і доводити незаконність рішення НБУ. Якщо він доведе свою правоту, тоді має підтвердити в суді, що в банку на момент виведення з ринку лишався якийсь капітал", – йдеться в повідомленні.

На наступному етапі підключається незалежний арбітр, який доведе чи спростує наявність у банку капіталу. Цим арбітром буде міжнародний аудитор, якого обиратиме суд.

"Підрахований аудитором обсяг капіталу (якщо він є), власник може отримати назад у грошовій формі. Також він може претендувати на компенсацію упущеної вигоди і моральні збитки. Це називається компенсація збитків", – додали в НБУ.

Прес-служба НБУ також спростувала декілька міфів щодо законопроекту. Серед них той, що закон заборонить повернення "Приватбанку" колишнім власникам.

"Частково правда. Але враховуйте, що повернення банку Ігорю Коломойському неможливе вже за чинного законодавства (закон "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб"). У законі є норма, що попередній власник націоналізованого банку не може ні вимагати повернення банку назад, ні вимагати компенсацію за банк. 2571-д – це лише додатковий запобіжник", – наголосили в Нацбанку.

Нагадаємо, що закон про банки піде в Раду лише з 241 поправкою.

Також повідомлялося, що на позачерговому пленарному засіданні 13 травня народні депутати ухвалять в цілому банківський законопроект.

Довідка: 30 березня Верховна Рада у першому читанні проголосувала за "антиколомойський" закон №2571 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань функціонування банківської системи.

Також відомо, що Міжнародний валютний фонд пов'язує своє рішення щодо траншу Україні зі схваленням так званого "антиколомойського" закону.

За інформацією ЗМІ, розгляд 16 тисяч поправок до так званого "антиколомойського" закону мав відбуватись за 119 статтею регламенту, що дозволяє голосувати поправки цілими розділами.

7 травня стало відомо, що ухвалення банківського законопроекту у другому читанні планується на позачерговому засіданні парламенту 13 травня.

Читайте також: "Антиколомойський" регламент: Чи вдасться "слугам" здолати "поправочний терор"

Грошей МВФ поки не буде: Як "слуги" Коломойського вбивали рейтинг Зеленського у Раді

Нестратегічне партнерство. Чому Зеленський може залишитися без союзників у боротьбі з Коломойським

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme