Рука Держдепу кидає Наливайченка в обійми Саакашвілі

Чому Наливайченко вирішив терміново відправити "Альфу" на допомогу Саакашвілі
Depo.Влада
17 червня 2015 14:52
ФОТО: depo.ua
Рука Держдепу кидає Наливайченка в обійми Саакашвілі
Рука Держдепу кидає Наливайченка в обійми Саакашвілі

Прагнення Валентина Наливайченка терміново прийти на допомогу Михайлу Саакашвілі в його боротьбі з одеськими корупціонерами може бути не лише намаганням очільника СБУ попіаритися наприкінці своїх повноважень, але й частиною задуму "Вашингтонського обкому".

Поки у Верховній Раді збирають голоси для давно вже анонсованої відставки Наливайченка, останній не марнує час. Так, сьогодні Наливайченко розпорядився "в терміновому порядку відрядити спецгрупу центрального апарату СБУ для боротьби з корупцією в місті Одесі та Одеській області" та доручив "вжити вичерпних заходів у координації з головою Одеської ОДА Михайлом Саакашвілі".

Така небайдужість Наливайченка до проблем одного, хай і нерядового губернатора, можна пояснити одразу з кількома причинами.

По-перше, Валентин Олександрович давно усіх привчив, що не оминає можливості для власного піару. А вчорашня "прочуханка", яку влаштував Саакашвілі одеським прокурорам за "рекет та бандитизм", в тому числі і родичці Віктора Шокіна Тетяні Горностаєвій, отримала широкий розголос та схвалення з боку посполитих. Не "примазатися" до слави Саакашвілі, поки ще існує така можливість, для знаного піарника Наливайченка, було б просто марнотратством.

Але не піаром єдиним живе головний СБУшник країни. Між Наливайченком і Саакашвілі не так вже й багато спільного, але обидва українських політики працюють у тісній співпраці зі Сполученими штатами і можуть похвалитися серйозною підтримкою "Вашингтонського обкому".

І якщо зв‘язки Саакашвілі з США, в тому числі і родинні, - річ давно відома, то стосовно Наливайченка варто нагадати, що відносно нещодавно його хотіли випхати послом в США, але ті його не прийняли... по тій простій причині, що Валентин Олександрович влаштовує Вашингтон саме в якості керівника СБУ.

Як уже писав depo.ua, у Вашингтоні розуміють, що будь-хто інший від Порошенка буде таким же "неробою", як і Наливайченко, але "неробою" їм не знайомим. Відповідно, хай краще буде Наливайченко, який, по-перше, ділиться з американцями інформацією, а, по-друге, може придивитися зі сторони за командою Порошенка.

Тому і прагнення Наливайченка терміново допомогти антикорупційній боротьбі Саакашвілі - це не лише бажання Валентина Олександровича перетягнути на свій бік частину симпатій виборців до Саакашвілі, але й виконання наказу всесильного Держдепу.

Тим більше, що в Одесі Саакашвілі, здається, почав серйозну гру, в якій без грубої фізичної сили виграти буде вкрай проблематично. Попередник Саакашвілі з команди Коломойського - Ігор Палиця міг розраховувати на добровольчі батальйони, яких у Саакашвілі, на скільки відомо, немає. От і доводиться на допомогу грузинським реформам в Одесі кидати бійців СБУ Наливайченка, адже покладатися на місцевих правоохоронців у цій справі - річ вельми ризикована.

Чи розвинуть під крилом американського білоголового орла Саакашвілі та Наливайченко свої стосунки уже після відставки останнього з поста голови СБУ - питання наразі відкрите, але виключати подібний розвиток подій аж ніяк не можна.