Розмови про податкову амністію підштовхнуть українців до ухилення від податків, - Несходовський

Постійне обговорення питання податкової амністії може спонукати українців не платити податки

Про це в рамках дискусійної панелі "ДС" на тему: "Пробачити олігархів. Чи потрібна Україні амністія капіталів?" заявив директор інституту соціально-економічної трансформації Ілля Несходовський, передає Depo.ua.

"Якщо довго говорити про амністію капіталів, це підштовхує людей не платити податки: "Коли-небудь вона відбудеться, тому краще зараз буду ухилятися, а потім мені все обнулять", - зазначив він.

Несходовський нагадав, що в Україні свого часу вже була проведена податкова амністія - в 2015 році.

"Яка була мета? Всім відомо, що в 2013 році у нас була побудована ціла мережа податкових майданчиків, яка кришувалася безпосередньо Державною фіскальною службою. Безпосередньо ДФС рекламувала ці податкові майданчики. І щоб зняти компанії з гачка ДФС, була проведена податкова амністія: чітко була визначена мета, було сплачено податкове зобов'язання з незначним відсотком. І ми зняли з гачка ці компанії. І це мало свій ефект", - розповів він.

Однак на сьогоднішній день, за словами експерта, питання легалізації коштів, особливо, з існуючими податкової та судовою системою, настільки відкрите і не визначене, що, "я вважаю, цей підхід не своєчасний".

Нагадаємо, раніше Данило Гетманцев заявив, що податкова амністія – один із механізмів детінізації накопичених не зовсім законним шляхом коштів, та зазначив, що податкову амністію треба проводити тільки з урахуванням міжнародного досвіду.

Також він запевнив, що Україна має приєднатися до міжнародних угод про обмін податковою інформацією, та додав, що зміни в податковій системі мають бути еволюційними.

Крім того, Гетманцев зазначив, що Україні важливо виконувати свої зобов'язання перед міжнародними партнерами, тому необхідно переконати МВФ в необхідності амністії капіталів. Експерт додав, що посилення контролю за безготівковим обігом є загальносвітовим трендом.

Реун заявив, що в рамках загального декларування доходів громадян повинна проводитися роз'яснювальна робота, а також виступив за знижену ставку оподаткування дивідендів юридичних осіб від нерезидентів.

Крім того, він запевнив, що режим оподаткування контрольованих іноземних компаній буде стимулювати бізнесменів розкрити свої незадекларовані доходи.

Несходовський розповів про три головних проблеми податкової амністії.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme