Реун: Держава має знизити ставку оподаткування

Крім податкової амністії повинна бути введена знижена ставка оподаткування дивідендів юридичних осіб від нерезидентів

Про це в рамках дискусійної панелі "ДС" на тему: "Пробачити олігархів. Чи потрібна Україні амністія капіталів?" заявив партнер, керівник податкової практики юридичної фірми Evris Андрій Реун, передає Depo.ua.

"У багатьох державах є так званий participation exemption - коли дивіденди, отримані від юридичних осіб, і доходи від продажу корпоративних прав у юросіб не обкладаються податком або оподатковуються за зниженою ставкою. Якщо разом з податковою амністією ввести через деякий час знижену ставку оподаткування дивідендів юросіб від нерезидентів, а також доходів від продажу цих юросіб, тоді бізнесмени, які тримають зараз кошти в офшорах, можуть це розглянути. Тому як це буде не розкриттям, а, по суті, репатріацією засобів і капіталів в Україну під оподаткування, наприклад, в 5%. З огляду на військовий збір - 6,5%. Вважаю, що такий відсоток буде для них прийнятним", - розповів експерт.

Нагадаємо, раніше Данило Гетманцев заявив, що податкова амністія – один із механізмів детінізації накопичених не зовсім законним шляхом коштів, та зазначив, що податкову амністію треба проводити тільки з урахуванням міжнародного досвіду.

Також він запевнив, що Україна має приєднатися до міжнародних угод про обмін податковою інформацією, та додав, що зміни в податковій системі мають бути еволюційними.

Крім того, Гетманцев зазначив, що Україні важливо виконувати свої зобов'язання перед міжнародними партнерами, тому необхідно переконати МВФ в необхідності амністії капіталів. Експерт додав, що посилення контролю за безготівковим обігом є загальносвітовим трендом.

Реун заявив, що в рамках загального декларування доходів громадян повинна проводитися роз'яснювальна робота.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme