Експерт розповів про три головних проблеми податкової амністії

Податкова амністія має три напрямки, серед яких повернення капіталу, з'ясування походження коштів і легалізація коштів чиновників або осіб, з ними пов'язаних

Про це в рамках дискусійної панелі "ДС" на тему: "Пробачити олігархів. Чи потрібна Україні амністія капіталів?" заявив директор інституту соціально-економічної трансформації Ілля Несходовський, передає Depo.ua.

За його словами, повернення капіталів відбудеться тільки в тому випадку, якщо капіталу особи що-небудь загрожує. "Якщо йому нічого не загрожує, то питання легалізації не має ніякого сенсу", - додав експерт.

Що стосується з'ясування походження коштів, то Несходовський нагадав, що ці кошти здебільшого виводилися на компанії, зареєстровані в офшорних зонах, в рамках законодавства і доходи яких не були отримані в результаті торгівлі наркотиками, зброєю, за допомогою фінансування тероризму та з використанням інших схем.

"Таким чином ти показуєш, що є компанія, яка виплатила дивіденди і ніяких претензій не буде, якщо, звичайно, не ввозити яку-небудь валізу з мільйонами доларів. Тому питання фінансового моніторингу стояти тут і не буде", - підкреслив він.

"Якщо говорити про легалізацію коштів людей, пов'язаних з чиновниками, - продовжив Несходовський, - не секрет, що в 90-і і 2000-і роки заробляти в Україні можна було тільки в тому випадку, якщо ти так чи інакше пов'язаний з владою. Це питання приватизації, створення різних фірм-"прокладок" спершу між державними підприємства, щоб прибуток залишався у власника. Ці компанії часто були зареєстровані в офшорах. І до цих пір в офшорах зареєстровано багато компаній. Ці люди зазвичай пов'язані з тими, хто зараз при владі або був при владі. Звісно, їм вигідна така легалізація. Вони декларують свої доходи, а декларації потім знищуються і, таким чином, претензії до нього не висуваються".

Експерт також вважає загрозою використання непрямих методів визначення доходів: "Наприклад, у людини є будинок, і він не може пояснити, де взяв на нього гроші. Отже його змусять заплатити з оціночної вартості цього будинку податок з доходу фізичних осіб. Але в інших країнах немає такого підходу. Він дескриптивний: будуть питання до вашого будинку, а біля вас будуть стояти п'ять будинків чиновників, і до нього не буде жодних питань, адже вони пройшли певну легалізацію за допомогою електронного декларування".

Нагадаємо, раніше Данило Гетманцев заявив, що податкова амністія – один із механізмів детінізації накопичених не зовсім законним шляхом коштів, та зазначив, що податкову амністію треба проводити тільки з урахуванням міжнародного досвіду.

Також він запевнив, що Україна має приєднатися до міжнародних угод про обмін податковою інформацією, та додав, що зміни в податковій системі мають бути еволюційними.

Крім того, Гетманцев зазначив, що Україні важливо виконувати свої зобов'язання перед міжнародними партнерами, тому необхідно переконати МВФ в необхідності амністії капіталів. Експерт додав, що посилення контролю за безготівковим обігом є загальносвітовим трендом.

Реун заявив, що в рамках загального декларування доходів громадян повинна проводитися роз'яснювальна робота, а також виступив за знижену ставку оподаткування дивідендів юридичних осіб від нерезидентів.

Крім того, він запевнив, що режим оподаткування контрольованих іноземних компаній буде стимулювати бізнесменів розкрити свої незадекларовані доходи.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme