Росія незаконно "втюхує" свої паспорти українським в'язням, - МЗС

Міністерство закордонних справ України вказує на незаконність примусового отримання російського громадянства вивезених після анексії Криму українських в'язнів в Адигею

Про це йдеться у відповіді МЗС на інформаційний запит "Крим.Реалії", передає Depo.ua.

За наявною інформацією українського міністерства, підконтрольна Кремлю влада примушує українських в'язнів приймати російське громадянство на підставі так званого "Договору між Російською Федерацією і Республікою Крим про прийняття в Російську Федерацію республіки Крим і освіти в складі Російської Федерації нових суб'єктів" від 18 березня 2014 року.

"З правової точки зору зазначений "договір" є таким, що суперечить імперативним нормам міжнародного права, а саме, порушує зобов'язання держав утримуватися від будь-яких дій, що підривають територіальну цілісність суверенних держав, закріплені в Декларації про принципи міжнародного права, що стосуються дружніх відносин і співробітництва між державами в відповідно до Статуту ООН, прийнятою резолюцією Генасамблеї ООН № 2625 в 1970 році", - йдеться в документі.

У відомстві пояснили, що відповідно до статті 53 Віденської конвенції про право міжнародних договорів з 1969 року, такі договори є "нікчемними", а, отже, не можуть мати жодних правових наслідків.

Також українське МЗС наголосило, що в анексованому Криму продовжується дія Конституції та законів України. Примусове надання громадянам України, які проживають на цій території, громадянства Росії, не визнається Україною і не є підставою для втрати громадянства України.

Нагадаємо, цього місяця Міністерство закордонних справ України висловило категоричний протест та обурення у зв'язку з черговою хвилею політичних репресій та порушень прав людини з боку Кремля щодо громадян України. За останній місяць було винесено як мінімум 5 політично вмотивованих вироків, пов'язаних з позбавленням волі, 7 осіб було заарештовано або оштрафовано.

У червні повідомлялося, що з початку російської окупації Криму на територію материкової України було переведено 12 в'язнів, які були ув'язнені ще до початку конфлікту.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme