У Клімкіна вимагають від Росії відпустити усіх українських політв'язнів

Міністерство закордонних справ України висловлює категоричний протест та обурення у зв'язку з черговою хвилею політичних репресій та порушень прав людини з боку Кремля щодо громадян України

Про це йдеться у заяві МЗС, повідомляє Depo.ua.

Російська окупаційна влада продовжує дискримінацію за національною та релігійною ознаками в окупованій АРК та Севастополі, переслідуючи етнічних українців і кримських татар.

За останній місяць було винесено як мінімум 5 політично вмотивованих вироків, пов'язаних з позбавленням волі, 7 осіб було заарештовано або оштрафовано. Лише за минулий тиждень відбулося щонайменше 3 обшуки у будинках кримських татар.

"Апробовані практикою НКВС цинічні масові обшуки, а також серія затримань тих, хто виступив на підтримку заарештованого за пікет 76-річного Сервера Караметова, є свідченням продовження зухвалого наступу кремлівського режиму проти всіх незгодних з окупацією", - говориться у заяві.

Незважаючи на численні заклики України й міжнародного співтовариства з вимогою негайно звільнити всіх незаконно утримуваних і засуджених українців, російське керівництво продовжує ганебну практику використання громадян України як заручників своєї агресивної політики проти нашої держави, висуваючи їм сфабриковані обвинувачення.

МЗС України висловлює глибоку стурбованість у зв'язку з погіршенням стану здоров'я незаконно засудженого на території Росії громадянина України Руслана Зейтуллаєва, який 27 липня 2017 року на знак протесту проти російського правового свавілля розпочав чергове голодування у зв'язку з його безпідставним засудженням до 15 років позбавлення волі. "Вимагаємо від російської сторони невідкладно дозволити обстеження Руслана Зейтуллаєва українськими лікарями", - зазначили в дипломатичному відомстві.

Також в заяві йдеться, що Україна вимагає від Росії негайно і без будь-яких додаткових умов звільнити всіх незаконно утримуваних громадян України, припинити практику політичного переслідування та репресій стосовно наших співвітчизників.

Нагадаємо, що 26 квітня 2017 року Північно-Кавказький окружний військовий суд у Росії засудив фігуранта "справи Хізб ут-Тахрір" Руслана Зейтуллаєва до 12 років позбавлення волі за "участь в терористичному співтоваристві" і засудив його до 7 років позбавлення волі.

Російська прокуратура оскаржила це рішення у Верховному Суді Росії, і справу знову направили до Північно-Кавказького окружного військового суду на перегляд. Слідчі органи наполягали на тому, щоб Зейтуллаєва визнали не учасником, а організатором терористичного співтовариства. Відповідна стаття Кримінального кодексу України передбачає санкцію від 15 років позбавлення волі до довічного ув'язнення. Суд засудив Зейтуллаєва до 12 років позбавлення волі.

Але 27 липня Верховний суд Росії суд після апеляції Зейтуллаєва залишив його за ґратами, ще й збільшив термін ув'язнення до 15 років. Тоді ж МЗС висловило протест через ув'язнення Зейтуллаєва.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme