Росія буде викручувати руки Савченко, щоб закрити їй шлях до Євросуду, – адвокат

Під час переговорів з Росією щодо звільнення української льотчиці і народного депутата Надії Савченко не варто визнавати її провину, бо в цьому разі вирок російського суду не можна буде оскаржити в Європейському суді з прав людини
Depo.Влада
1 жовтня 2015 11:28
ФОТО: depo.ua

Про це в коментарі телеканалу 112 заявив адвокат Марк Фейгін, коментуючи пропозиції Росії про передачу Савченко України в разі гарантування забезпечення вироку російського суду, передає depo.ua.

"Треба робити все, щоб Савченко опинилися вдома. Які будуть наслідки політичного та юридичного характеру - треба обговорювати. Тут можна шукати ходи, є багато варіантів, щоб вирішити цю проблему. Зрозуміло, що активність російської влади, Мін'юсту прямо пов'язана з наслідками переговорів на полях Генасамблея Путіна з Обамою... Не виключено що поставлені були зустрічні умови, і Кремль намагається з цього вивернутися", - вважає адвокат.

Однак, на його думку, треба бути дуже обережними у переговорах про звільнення Савченко, адже якщо визнати провину - "закривається шлях до оскарження вироку в Європейському суді з прав людини". Він додав, що в такому можна посилатися на тиск, однак це вже буде питання юридичного характеру.

Фейгін упевнений, що Савченко треба будь-що повертати на батьківщину, а потім можна буде її звільнити, попри будь-які домовленості з Росією

Нагадаємо, сьогодні в Мінюсті Росії заявили, що питання можливої видачі Надії Савченко може обговорюватися з обов'язковою умовою визнання Україною рішення російського суду і гарантій покарання на батьківщині.

Довідка: Український штурман Надія Савченко після місяця боїв у батальйоні "Айдар"  влітку 2014 року потрапила в полон до бойовиків під містом Щастя на Луганщині. Потім вона була незаконно доставлена в Росію. Її звинувачують у вбивстві (корегуванні вогню) російських журналістів Ігоря Корнелюка та Антона Волошина на Сході України.  10 червня Московський міський суд продовжив арешт Савченко до 30 вересня 2015 року. Їй загрожує до 25 років ув'язнення.

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.