Адвокат розповів, як Україні перехитрувати Росію і звільнити Савченко

Українську льотчицю і народного депутата Надію Савченко треба будь-що повертати на батьківщину, а після цього Україна зможе звільнити її від покарання, прогнозовано призначеного російським судом
Depo.Влада
1 жовтня 2015 10:58
ФОТО: depo.ua

Про це в коментарі телеканалу "112 Україна" заявив адвокат Марк Фейгін, коментуючи пропозиції Росії про передачу Савченко України в разі гарантування забезпечення вироку російського суду, передає depo.ua.

"Безумовно є кілька висновків. Перше: навіть уже зараз ті засідання Донецького суду зробили очевидним невинуватість Савченко. Немає сумнівів, якщо б хоч якись найменший сумнів було в її невинуватості - було б все інакше... Друге: ставляться неприйнятні умови, коли Україна має визнати вирок і забезпечити гарантії його виконання. А вирок буде, безумовно, обвинувальним з максимально можливим покаранням. І далі вже будуть викручувати руки самої Савченко - хочеш на батьківщину, давай все підписуй", - пояснив Фейгін.

Він упевнений, що Савченко за будь-якого розвитку подій не відбуватиме покарання в Україні.

"Правові способи змінити це в юрисдикції України є, це питання юридичне, а не питання зобов'язань України перед Росією", - зазначив адвокат.

Водночас він вважає, що "треба робити все, щоб Савченко опинилися вдома".

Нагадаємо, сьогодні в Мінюсті Росії заявили, що питання можливої видачі Надії Савченко може обговорюватися з обов'язковою умовою визнання Україною рішення російського суду і гарантій покарання на батьківщині.

Довідка: Український штурман Надія Савченко після місяця боїв у батальйоні "Айдар"  влітку 2014 року потрапила в полон до бойовиків під містом Щастя на Луганщині. Потім вона була незаконно доставлена в Росію. Її звинувачують у вбивстві (корегуванні вогню) російських журналістів Ігоря Корнелюка та Антона Волошина на Сході України.  10 червня Московський міський суд продовжив арешт Савченко до 30 вересня 2015 року. Їй загрожує до 25 років ув'язнення.

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.