UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Резолюція ООН: У Клімкіна тішаться, що світ твердо підтримує Україну

Міністерство закордонних справ України вітає прийняття Генеральною Асамблеєю ООН ініційованого Україною проекту щорічної резолюції "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і м. Севастополь, Україна"

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу МЗС.

"Це рішення є черговим свідченням твердої підтримки міжнародним співтовариством необхідності дотримання прав людини на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим і м. Севастополь. Генасамблея констатувала, що ситуація з правами людини на українському півострові стрімко погіршується, а Російська Федерація продовжує, незважаючи на заклики міжнародного співтовариства, грубо порушувати власні зобов'язання країни-окупанта. Делегації засудили невиконання Російською Федерацією положень попередніх резолюцій Генасамблеї 71/205 і 72/190, схвалених в 2016 і 2017 роках відповідно", - йдеться в заяві МЗС.

Київ вимагає від держави-агресора припинити на тимчасово окупованій нею території свавілля та забезпечити дотримання міжнародного права, звільнити всіх незаконно утримуваних, у тому числі політичних в'язнів Олега Сенцова, Володимира Балуха і Еміра Усеїна Куку.

Нагадаємо, пізно ввечері 22 грудня Генасамблея ООН підтримала резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна", внесену офіційним Києвом

Це вже третя ініційована Україною резолюція ООН про стан прав людини у Криму, ухвалена Генасамблеєю за останні два роки. Перші дві були опубліковані 2016-го і 2017-го року. Документ, ухвалений цього року, містить цілу низку нових статей. Наприклад, він чітко визначає, як правильно називати Крим у всіх документах ООН: "Автономна Республіка Крим та місто Севастополь, Україна, тимчасово окуповані Російською Федерацією" коли йдеться про Крим у їхніх офіційних документах, комунікаціях і публікаціях, включно з тими, в яких йдеться про статистичні дані РФ".

17 грудня, Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію щодо мілітаризації Криму.

В резолюції ООН, зокрема, вимагає звільнити українські кораблі та моряків "без додаткових умов", а такоє висловлює занепокоєння постійним збільшенням Росією кількості своїх військ і зброї у Криму, зокрема літаків і ракет, здатних доставляти ядерну зброю.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme