Рада завалила антигомофобську поправку до Трудового кодексу

Народні депутати відмовились включати в ухвалений у першому читанні Трудовий кодекс поправку про недопустимість дискримінації, зокрема за сексуальною орієнтацією
Depo.Влада
5 листопада 2015 12:49
ФОТО: depo.ua

Відповідна пропозиція, озвучена народним депутатом від БПП Іриною Геращенко не набрала достатньо голосів для розгляду до другого читання кодексу, її підтримали лише 117 парламентарів, повідомляє depo.ua.

Вона наголосила, що вносить поправку, узгоджену з Мінюстом.

"Абсолютно європейський варіант, забороняється будь-яка дискримінація у сфері праці, зокрема, порушення принципів рівності, прав і можливостей, пряме або непряме обмеження прав працівників залежно від раси, кольору шкіри, політичних релігійних та інших переконань, статі, гендерної ідентичності, сексуальної орієнтації, етнічного, соціального, іноземного походження, віку, стану здоров'я, інвалідності, підозри чи наявності захворювання на ВІЛ/СНІД, сімейного та майнового стану, сімейних обов'язків, місця проживання, членства у професійній спілці чи іншому об'єднанні громадян, участі у страйку, звернення або наміру звернення до суду чи інших органів за захистом своїх прав або надання підтримки іншим працівникам у захисті їхніх прав", - зачитала Геращенко текст поправки.

На брифінгу у парламенті Геращенко звинуватила авторів кодексу, серед яких і голова Верховної Ради Володимир Гройсман, у провалі цієї поправки. 

"Я покладаю провину за те, що сталося, виключно на автора закону, який не подав цю норму, та тих, хто її завалив",  - сказала вона. 

Нагадаємо, що Верховна Рада сьогодні ухвалила проект Трудового кодексу за основу. Європейський Союз вимагав схвалити вказану поправку саме в першому читанні.

Більше новин політики читайте на  Depo.Влад