Рада схвалила новий Трудовий кодекс

Верховна Рада у першому читанні схвалила проект нового Трудового кодексу України

За відповідний законопроект №1658 у варіанті профільного комітету 258 проголосували народних депутатів, передає depo.ua.

Рада схвалила новий Трудовий кодекс - фото 1

Як зазначила голова парламентського комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Світлана Денисова, зазначений документ є  напрацюванням всіх народних депутатів, комітетів соціальної політики останніх трьох скликань та всіх соціальних партнерів. 

"Трудове законодавство України є застарілим, оскільки трудові відносини в Україні регулюються Кодексом від 1 червня 1972 року. За цей час з 265 статей 235 змінювалися, причому деякі неодноразово", - нагадала Денисова. При цьому вона підкреслила, що Україна є єдиною з країн пострадянського простору, яка не схвалила нового Трудового кодексу.

Зокрема, зазначений законопроект передбачає збільшення щорічної відпустки з 24 до 28 днів, забороняє работодавцю примушувати працівника до звільнення, а також вносити зміни до трудового договору. Також Трудовий кодекс забороняє звільняти робітника у зв`язку з досягненням пенсійного віку, звільняти вагітних жінок, жінок, які мають дітей віком до 3-х років та матерів-одиначок. "Лише один випадок може бути - це ліквідація підприємства. Інших випадків не існує взагалі", - запевнила Денисова. 

"Тобто вже не буде умовного трудового договору, за який не несе відповідальність работодавець. В ньому виписуються і умови оплати праці, і розпорядок праці, пердбачена праця на дому та іший порядок", - резюмувала глава профільного комітету.

У свою чергу, низка депутатів вказали на недоліки нового документу.

Так, лідер "Радикальної партії" Олег Ляшко заявив, що новий Трудовий кодекс направлений,  в першу чергу, на захист інтересів олігархів та работодавців.

За його словами, зокрема, згідно з документом, працівника будуть попереджать про звільнення не за два місяці, як було до цього, а за місяць. Також, зазначає Ляшко, зменшується розмір оплати праці, примусово переводити працівників в інші структурні підрозділи тощо. "Тому "Радикальна партія" не голосуватиме за цей законопроект", - заявив Ляшко. Однак спікер парламенту Володимир Гройсман спростував ці заяви, вказавши на відповідні норми Кодексу. 

Лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко, зі свого боку, заявила, що новий Трудовий кодекс однобокий і готувався ще за часів Януковича. 

"В цьому  проекті безліч безправ`я працівників, але нам підносять його як перший крок до безвізового режиму. Ми в першому читанні голосуємо за цей законопроект, заявляючи про його повну профнепридатність, але в другому читанні профспілки мають бути залучені до цього процесу і маємо внести всі зміни і доповлення, інакше це буде профанація", - сказала Тимошенко. 

Міністр соціальної політики Павло Розенко закликав депутатів проголосувати цей законопроект у першому читанні. "Він суттєво вичищений. Закликаю всіх разом з профспілками, работодавцями, фахівцями довести цей законопроект до сучасного стану", - закликав Розенко. 

У результаті нардепи підтримали зазначений документ і вирішили в тритижневий термін допрацювати цей законопроект для винесення до другого читання.

Однак парламентарі відмовилися включати до Трудового кодексу поправку про неприпустимість дискримінацій.

Нагадаємо, новий Трудовий кодекс має набути чинність з 1 січня 2016 року.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme