Рада "забракувала" скасування закону про імпічмент

Сьогодні, 18 серпня, Верховна Рада України не підтримала проєкт постанови №1012-П "Про скасування рішення Верховної Ради України від 10.09.2019 року про схвалення в цілому як закону України проєкту Закону про особливу процедуру усунення президента України з поста (імпічмент)"

Рада "забракувала" скасування закону про…

За схвалення постанови проголосував лише 101 народний депутат, передає Depo.ua.

Зазначимо, що постанову зареєстрував депутат від фракції "Європейська Солідарність" Микола Княжицький.

Згідно з пояснювальною запискою, схвалення проєкту постанови №1012-П було необхідне для того, щоб скасувати попереднє рішення парламенту про схвалення в цілому як закону України проекту закону про особливу процедуру усунення президента України з посади (імпічмент), прийняте з грубим порушенням регламенту Верховної Ради України.

Нагадаємо, 10 вересня Верховна Рада України прийняла проект закону №1012 про особливу процедуру усунення президента України з посади (імпічмент).

11 вересня фракція п'ятого президента Петра Порошенка заблокувала підписання закону про імпічмент. Нардепи від "Європейської Солідарності" зареєстрували проект постанови про скасування голосування за законопроект про імпічмент.

Проект постанови про скасування рішення Верховної Ради України від 10.09.2019 року про прийняття в цілому як закону України проекту закону про особливу процедуру усунення президента з поста (імпічмент) підготували 13 нардепів. Серед них Ірина Геращенко, Ірина Луценко, Артур Герасимов, Ірина Фріз, Степан Кубів, Микола Княжицький та інші. 

Довідка: Законопроект №1012 передбачає, що Рада може усунути очільника держави із посади в порядку імпічменту виключно у разі вчинення ним державної зради або іншого злочину.

Процедура імпічменту ініціюватиметься більшістю депутатів від конституційного складу. Після схвалення рішення про звинувачення президента Рада має звернутися до Конституційного та Верховного судів для отримання висновків щодо додержання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про імпічмент, а також про те, що діяння голови держави містять ознаки держзради або іншого злочину.

Згідно з пояснювальною запискою, метою і завданнями схвалення цього документу є створення правових засад для гарантування реалізації народними депутатами як представниками українського народу парламентського контролю за дотриманням головою держави Конституції та законів України, а також відновлення системи стримувань та противаг шляхом забезпечення можливості практичної реалізації процедури імпічменту президента.

Зазначається також, що схвалення проекту закону дасть змогу забезпечити необхідну відкритість та гласність під час розслідування обставин щодо вчинення президентом України державної зради або іншого злочину та схвалення парламентом відповідних рішень.

 

Читайте також: Рейтинги довіри: Чому раніше 2024 року в Україні не буде опозиції

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme