Рада підтримала закон про імпічмент

Сьогодні, 10 вересня, Верховна Рада України схвалила у першому читанні проект закону №1012 про особливу процедуру усунення президента України з посади (імпічмент)

Рада підтримала закон про імпічмент…

За відповідне рішення проголосували 337 народних депутатів, передає Depo.ua.

Утрималися 46 народних обранців, проти не проголосував ніхто.

Після цього народні обранці проголосували за документ як такий, що не потребує внесення додаткових поправок.

"За" проголосували 245 нардепів.

Наостанок народні обранці, за ініціативою "Слуг народу", проголосували за проект закону в цілому.

За остаточне рішення проголосували 245 народних депутатів.

Проти висловилися – 73 нардепи, утрималися – 55.

"Шановні колеги, у фракції може бути зелений колір партійний, але не може бути повністю зеленого ставлення до парламенту. Ви зараз порушили дуже грубо регламент, тому що, по-перше, голова комітету не має ніяких поправок до першого читання. В першому читанні обговорюється "тіло" законопроєкту, основа. І до другого читання кожен народний депутат має право внести поправки. Тільки що ви своїм волюнтаристським рішенням, голова ВР і 254 народних депутата, просто перекреслили право іншої частини залу, яка представляє мільйони україців, на наше право подати поправки до цього законопроєкту. Це стаття 102 регламенту ВР. Ви просто принижуєте зараз саму роль парламенту. Ви просто перекреслюєте право кожного депутата подати поправки", – обурилася ситуацією нардеп від "Європейської Солідарності" Ірина Геращенко.

"Якщо ви сьогодні будете так приймати усі інші поправки, то ми звертаємось до українців: "Знаєте, парламенту не існує". Це не просто зелений принтер і зелений ксерокс, а це просто приставки до зеленої кнопки мікрофону", – наголосила вона.

Слід зазначити, що законопроект №1012 передбачає, що Рада може усунути очільника держави із посади в порядку імпічменту виключно у разі вчинення ним державної зради або іншого злочину.

Процедура імпічменту ініціюватиметься більшістю депутатів від конституційного складу. Після схвалення рішення про звинувачення президента Рада має звернутися до Конституційного та Верховного судів для отримання висновків щодо додержання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про імпічмент, а також про те, що діяння голови держави містять ознаки держзради або іншого злочину.

Згідно з пояснювальною запискою, метою і завданнями схвалення цього документу є створення правових засад для гарантування реалізації народними депутатами як представниками українського народу парламентського контролю за дотриманням головою держави Конституції та законів України, а також відновлення системи стримувань та противаг шляхом забезпечення можливості практичної реалізації процедури імпічменту президента.

Зазначається також, що схвалення проекту закону дасть змогу забезпечити необхідну відкритість та гласність під час розслідування обставин щодо вчинення президентом України державної зради або іншого злочину та схвалення парламентом відповідних рішень.

Нагадаємо, у законі про імпічмент прописані вибачення Ради перед президентом.

Відомо також, що "Слуги народу" хочуть послати у минуле епоху підміни понять.

Довідка: 29 серпня президент України Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді проект закону про особливу процедуру усунення президента України з посади (імпічмент).

30 серпня Рада дала доручення профільному комітету терміново розглянути проект закону №1012.

6 вересня комітет Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує парламенту ухвалити за основу і в цілому законопроєкт №1012 "Про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент)".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme