Рада продовжує розгляд "мовного закону" (ТРАНСЛЯЦІЯ)

Сьогодні, 9 квітня, Верховна Рада продовжує розгляд поправок до законопроекту №5670-д "Про забезпечення функціонування української мови як державної"

Про це повідомляє Depo.ua.

Відомо, що всього до документа до другого читання було подано 2082 правки, а станом на вівторок, 9 квітня, залишилося розглянути 862 поправки.

"Розглядаючи правки, ми зможемо зняти всі міфи, які намагаються повісити на цей закон. Провести велику роз’яснювальну роботу, переконуючи і суспільство, і наших колег у важливості та фундаментальності закону про українську мову", - заявив спікер парламенту Андрій Парубій під час закриття вечірнього засідання 28 лютого.

Окрім цього, згідно з порядком денним, у парламенті прозвучать оголошення від депутатських фракцій і груп.

Нагадаємо, 28 лютого Рада розпочала розгляд "мовного закону".

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій закликав народних депутатів якомога швидше схвалити закон про українську мову.

21 березня Рада подолала "екватор" у розгляді правок до "мовного закону". Водночас у комітеті Ради заявили, що на розгляд правок до другого читання "мовного закону" потрібен щонайменше ще один пленарний тиждень.

Довідка: 4 жовтня Верховна Рада схвалила в першому читанні проект закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" (№ 5670-д). Законопроектом визначено, що єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська мова.

19 грудня комітет парламенту з питань культури та духовності рекомендував Верховній Раді ухвалити "мовний закон" у другому читанні.

Водночас в Європейському Союзі рекомендують Україні відправити законопроект про державну мову, ухвалений Верховною Радою у першому читанні, на аналіз у Венеціанську комісію до набуття ним чинності.

Згідно з пояснювальною запискою, схвалення законопроекту №5670-д сприятиме злагоді у суспільстві, утвердженню української мови як державної на всій території України у всіх сферах суспільного життя, консолідації та розвиткові української нації.

Зазначається, що він спрямований на регулювання порядку застосування української мови як державної у публічних сферах суспільного життя, проте його дія не поширюватиметься на мову релігійних обрядів та на сферу приватного спілкування між особами.

"Мовний" законопроект передбачає також створення Національної комісії зі стандартів державної мови та запровадження посади уповноваженого із захисту державної мови.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme