Комітет радить парламенту ухвалити "мовний закон" у другому читанні

Комітет парламенту з питань культури та духовності рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні "мовний закон" - законопроект "Про забезпечення функціонування української мови як державної" у редакції комітету із внесеними правками №5670-д

Комітет радить парламенту ухвалити "мовн…

Про це повідомила заступниця голови комітету, нардеп Ірина Подоляк, повідомляє Depo.ua з посиланням на РБК-Україна.

Так, на засіданні комітету був кворум народних депутатів.

"На засіданні комітету розглянули законопроект до другого читання про функціонування української мови як державної. Проект було рекомендовано в редакції комітету виносити у сесійну залу", - повідомила Подоляк.

За рішення підтримати законопроект проголосувала більшість членів комітету.

Нагадаємо, в Європейському Союзі рекомендують Україні відправити законопроект про державну мову, ухвалений Верховною Радою у першому читанні, на аналіз у Венеціанську комісію до набуття ним чинності.

4 жовтня Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" (№ 5670-д). Законопроектом визначено, що єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська мова.

Довідка: 25 вересня 2017 року президент Петро Порошенко підписав закон "Про освіту", яким в Україні вводиться 12-річна середня освіта. Верховна Рада ухвалила цей закон 5 вересня. Документ передбачає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова – українська.

У Польщі, Румунії, Угорщині, Греції, Болгарії висловили стурбованість у зв'язку з нормами цього закону, що стосуються мови навчання представників нацменшин.

26 вересня уряд Угорщини заявив, що блокуватиме усі подальші рішення ЄС, спрямовані на зближення ЄС з Україною через закон "Про освіту". Пізніше голова МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що новий закон України "Про освіту" істотно порушує принципи Угоди про асоціацію між Україною та ЄС і що Угорщина хоче перегляду угоди Україна – ЄС.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme