Офіс генпрокурора планує заочні судові процеси щодо екс-керівників держави: Подробиці

В Офісі генерального прокурора (ОГП) планують розпочати заочні судові процеси стосовно колишнього керівництва держави за події 18-20 лютого 2014 року, а також щодо членів злочинної організації так званих "тітушок"

Офіс генпрокурора планує заочні судові п…
Фото: Рixabay

Про це розповіла генеральний прокурор України Ірина Венедіктова, передає Depo.ua із посиланням на прес-службу ОГП.

За її словами, серед перспектив на цей рік – завершення судового розгляду в суді першої інстанції щодо розстрілів на вул. Інститутській 20 лютого 2014 року.

Венедіктова уточнила, що, з огляду на періодичність судових засідань, в ОГП мають підстави розраховувати на вирок до кінця 2021-го року.

"У планах – початок заочних судових процесів стосовно колишнього керівництва держави за події 18-20 лютого 2014 року, а також щодо членів злочинної організації так званих "тітушок", які на замовлення колишнього керівництва МВС України викрадали та катували учасників акцій протесту, у тому числі вбили Юрія Вербицького", – наголосила генпрокурор.

Вона зазначила, що для цього надзвичайно необхідно законодавчо остаточно врегулювати процедуру "заочного засудження".

"Щоб чітко визначити процесуальну категорію міжнародного розшуку і мати можливість в повній мірі на практиці застосовувати інститут спеціального досудового розслідування та судового розгляду", – пояснила Венедіктова.

Також Офіс генпрокурора ініціює збалансування та удосконалення кримінального процесуального законодавства, щоб позбутися численних колізій, які перешкоджають більш результативному розслідуванню та негативно впливають на можливість збору доказів.

"Розгляд кримінальних проваджень у судах надто тривалий і це обумовлює вкрай низку результативність судового розгляду у вигляді вироків… Але і тут, попри об’єктивні та суб’єктивні перепони – перевантаження судів та процесуальні зловживання, ми мусимо йти до головної цілі – покарати всіх винних, щоб перемогли справедливість і закон, які були ідеалами та метою Революції Гідності", – підсумувала Венедіктова.

Нагадаємо, 22 грудня 2020 року Печерський районний суд міста Києва взявся за продовження розгляду справи щодо причетності екс-президента-втікача Віктора Януковича до силового розгону людей на Майдані в 2014 році.

Повідомлялося також, що вирок колишнім співробітникам спецпідрозділу "Беркут" у справі Майдану можуть винести в середині 2021 року, а судові дебати триватимуть до кінця весни.

Довідка: Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об’єднані в одну велику "справу Майдану".

Головні епізоди справи Майдану стосуються розгону студентів у ніч на 30 листопада 2013-го року, незаконних дій силовиків під час акцій протесту 1 грудня і спроби розігнати Майдан у ніч на 11 грудня, а також убивств активістів впродовж січня-лютого 2014 року.

Окремо триває розслідування справ, де фігурує екс-президент-утікач Віктор Янукович.

Станом на грудень 2020 року у провадженні управління ДБР із розслідування "справ Майдану" перебувало 74 кримінальні провадження.

Повідомлялося також, що народні обранці хочуть заслухати генерального прокурора Ірину Венедіктову у Верховній Раді. Від неї очікують детального звіту щодо так званої справи Майдану.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme