Рада направила до КСУ законопроект про розширення повноважень президента для призначення голів НАБУ й ДБР

Верховна Рада направила до Конституційного Суду законопроект №5133 про призначення директорів НАБУ і ДБР, щоб увідповіднити його до Конституції
 

Дар'я Самборська
Заступник шеф-редактора відділу новин, журналіст відділу «Життя»
Рада направила до КСУ законопроект про р…
Фото: Слуга народу / Facebook

За таке рішення проголосували 267 народних обранців, пише Depo.ua.

Законопроєкт №5133 має на меті внести зміни до Конституції в частині розширення повноважень президента (статті 85 і 106).

Депутати пропонують надати главі держави повноваження призначати та звільняти директора НАБУ та директора ДБР, але за погодженням Верховної Ради. Також кандидат на призначення повинен буде пройти конкурсний відбір.

У парламенті цей проект закону ще не розглядали. Конституційний Суд має ухвалити висновок щодо конституційності пропонованих змін. Відомо, що корупційного директора НАБУ Артема Ситника призначав п'ятий президент, але в Конституції такі повноваження не було зазначено, тож виникли законодавчі розбіжності. 

Хто і як голосував за направлення законопроекту до КСУ

Документ №5133 про розширення повноважень президента у питанні призначення та звільнення директорів ДБР та НАБУ підтримали 225 нардепів від "Слуги народу". Цього не достатньо для ухвалення рішення (потрібно мінімум 226 голосів), тому колег по парламенту врятували партія "За майбутнє" (12 голосів), фракція "Голос" (8), депутатська група "Довіра" (18), а також позафракційні нардепи (4).

Скріншот з Ради

Звільнення директора НАБУ Ситника: що про це відомо

У травні 2020 року до Конституційного Суду України (КСУ) надійшло подання 51 народного депутата щодо конституційності указу президента про призначення Артема Ситника директором НАБУ.

Автори подання вважають, що у 2015 році Ситника було незаконно призначено директором НАБУ, оскільки у Конституції не прописане повноваження глави держави призначати директора НАБУ.

28 серпня 2020 року КСУ визнав неконституційним указ президента про призначення Ситника очільником НАБУ. Від 16 грудня 2020 року Ситник, відповідно до рішення КСУ, не може обіймати свою посаду.

Нагадаємо, що 15 лютого Кабінет міністрів під час позачергового засідання підтримав проект закону, який дасть змогу звільнити очільника Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника.

18 лютого 2021 року у Верховній Раді оприлюднили доопрацьований текст проекту закону №5070 щодо приведення статусу Національного антикорупційного бюро України у відповідність з вимогами Конституції. Він дозволить запустити процедуру звільнення корупціонера Артема Ситника із посади директора Бюро.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme