Уряд позачергово підтримав законопроект щодо звільнення корупціонера Ситника, – ЗМІ

Кабінет міністрів під час позачергового засідання підтримав проект закону, який дасть змогу звільнити очільника Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артема Ситника

Уряд позачергово підтримав законопроект…
Фото: НАБУ / Facebook

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на SUD.ua.

Так, за інформацією журналіста й народного депутата VIII скликання Сергія Лещенка, Кабмін 15 лютого "підтримав законопроект, яким звільняє чинного директора НАБУ Артема Ситник".

У прес-службі Мін'юсту виданню повідомили, що відповідний законопроект було "підтримано з доопрацюванням".

Крім того, представник уряду у Верховній Раді Василь Мокан у коментарі "Українській правді" уточнив, що йдеться про урядовий законопроект "Про Національне антикорупційне бюро України" щодо приведення у відповідність до Конституції України.

За його словами, урядовці підтримали документ "із доопрацюванням" й відправили у Верховну Раду для реєстрації. Отже, із текстом проекту закону можна буде ознайомитися пізніше. 

Цікаво, що станом на зараз на сайті Верховної Ради відповідний проект закону досі не зареєстровано.

Низка ЗМІ повідомляють також, буцімто звільнення Ситника – особисте рішення президента України Володимира Зеленського (через розслідування НАБУ щодо закупівлі вакцин від COVID-19).

Зазначимо, що згідно з чинним законодавством, навіть після рішення Конституційного Суду (КСУ) немає механізмів відкликання очільника НАБУ з посади – він може звільнитися лише сам.

Крім того, у листопаді 2020 року Зеленський запевнив послів "Великої сімки" (G7), що гарантує збереження посади директора НАБУ Ситника навіть попри рішення КСУ.

Нагадаємо, дещо раніше міністр юстиції України Денис Малюська пояснив, що для того, щоб призначити нового директора НАБУ, може знадобитися внесення змін до Конституції.

Довідка: У травні 2020 року до Конституційного Суду України (КСУ) надійшло подання 51 народного депутата щодо конституційності указу президента про призначення Артема Ситника директором НАБУ.

Автори подання, серед яких скандально відомі Олександр Дубінський, Максим Бужанський, Віктор Медведчук, Андрій Деркач та інші, вважають, що президент незаконно призначив Ситника директором НАБУ, оскільки у Конституції не прописане повноваження глави держави призначати директора НАБУ.

28 серпня 2020 року КСУ визнав неконституційним указ президента про призначення Ситника очільником НАБУ.

Від 16 грудня минулого року Ситник, відповідно до рішення КСУ, не може обіймати свою посаду.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme