Прояв виняткового цинізму: МЗС відреагувало на "затикання рота" Савченко

МЗС України закликає міжнародну спільноту посилити політичний та дипломатичний тиск на Росію для звільнення незаконно утримуваної на її території громадянки України Надії Савченко

Про це йдеться в коментарі МЗС, опублікованому на офіційному сайті, передає depo.ua.

"Міністерство закордонних справ України рішуче засуджує такі дії російського правосуддя, які трактуються не інакше як умисне затягування судового процесу, і призвели до вимушеного рішення Надії Савченко оголосити сухе голодування, що несе пряму загрозу її життю", - йдеться в повідомленні.

У відомстві також наголосили, що звинувачення проти Савченко сфальсифіковані російською стороною і є "штрихом терористичного почерку держави, яка розв'язала два роки тому збройну агресію проти України, а також проявом виняткового цинізму щодо прав людини і основних свобод".

Український МЗС закликав міжнародну спільноту вжити заходів з метою посилення політичного і дипломатичного тиску на Росію для звільнення Савченка, а також "спільно виступити на захист життя, безпеки і прав людини всіх громадян України, які стали політичними заручниками агресивної політики Росії проти України".

Нагадаємо, що  сьогодні в суді Донецька  продовжились дебати у справі Надії Савченко, де виступили з останнім словом її адвокати. А самій бранці слова не дали, через це вона оголосила сухе голодування.

Довідка. Український штурман Надія Савченко після місяця боїв у батальйоні "Айдар" влітку 2014 року потрапила в полон до бойовиків під містом Щастя на Луганщині. Потім вона була незаконно доставлена в Росію. Її звинувачують у вбивстві (корегуванні вогню) російських журналістів Ігоря Корнелюка та Антона Волошина на Сході України і незаконному перетині російського кордону. За російським законодавством, Савченко загрожує до 25 років ув'язнення, але прокурори попросили 23 роки

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада