Партія Притули чи партія Стерненка: Хто виграє кастинг на новий "Голос"

У "Голосі" чергове загострення, яке може остаточно поховати цей політичний проєкт. Однак на його місці обов’язково виросте новий, і не один. І тут цікаво, з яким із них знайдуть спільну мову на Банковій

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Партія Притули чи партія Стерненка: Хто…

Нинішня сварка в "Голосі" - не перша. Ця партія нагадує музичний гурт, в якому зібралися талановиті люди, та найбільше, на що вони спромоглися в ансамблі, це видати яскравий дебютний альбом. Далі пересварилися, поміняли вокалістів, знов пересварилися, і зрештою зрозуміли, що разом співати не можуть.

Рудик проти Притули

Наприкінці березня "Голос" трясло через те, що частина фракції, яка орієнтується на Кіру Рудик, звинуватила іншу частину фракції в порушенні партійної дисципліни через підтримку законопроекту 5331, який стосувався НАБУ і ДБР. У відповідь "порушники" закинули колегам, що ті співпрацюють з монобільшістю і ходять на перемовини на Банкову. Однак тодішній скандал все ж вдалося загасити. Як виявилося, лише на 2 місяці.

Читайте також Самостійна сила чи сателіти "слуг": Коли Верховна Рада залишиться без "Голосу"

Нинішня буря здійнялася кілька днів тому, після заяви телеведучого та екс-кандидата в мери Києва Сергія Притули про вихід з партії. Він пояснив свою позицію так: у партії склалася ситуація, коли "верхи" не чують "низів", і через це на політсилу сиплеться критика з усіх боків. А голосування деяких членів фракції у Раді йде врозріз із бажанням виборців і передвиборчими обіцянками. Також, за його словами, партійні ряди почали очищати від тих, хто піддав критиці недобропорядних персонажів із "Голосу".

У партії Притулу звинуватили в надмірних амбіціях (нагадаємо, що у квітні він заявляв про бажання очолити "Голос") і припустили, що він розбудовуватиме власний політичний проєкт. Учора ж нардеп Соломія Бобровська повідомила, що десятеро її колег мають у планах піти слідом за Притулою.

Цю інформацію підтвердив і депутат Ярослав Юрчишин. При цьому він сказав, що невдоволені, до яких належить і він, можуть вийти і з фракції (в такому випадку вони втратять мандати, тобто перестануть бути народними депутатами, якщо пройшли в раду за партійними списками). Ближче до вечора стало відомо про бунт у кількох регіональних осередках. Там вимагають виключити з фракції її голову Кіру Рудик, звинувачують її в узурпації та у зловживанні владою. Тобто, фронда в регіонах зробила процес розвалу партії незворотнім. І навіть якщо якась із частин візьме гору у війні амбіцій, зліпити цей проєкт заново не вдасться. Тому прогнозувати, виживе "Голос" як партія, чи зникне, резону немає. А от коли в парламенті зникне така фракція, ставки і прихильників Рудик, і її супротивників різко впадуть. Вони стануть політичним нічим.

Читайте також Святі проти найсвятіших. Чому розвалився "Голос"

Кастинг на відкушування виборців Порошенка

У нас в Україні виборцю досі добре заходять "третя сила" і "нові обличчя",  тож можна очікувати появи незабаром катингу на чергову "Самопоміч" чи на ще один "Голос". У подібних проектів є слабка сторона - гіпертрофована амбіційність їхніх лідерів, через яку кожен ліпитиме проєкт під себе. Тобто, таких партій, рухів, об’єднань буде кілька. Але є й сильна – їхні ідеологічні вподобання можуть коливатися туди, де вигідніше. Не варто забувати, що переважна більшість цих діячів зробили собі ім’я за часів попередника Зеленського: хтось мав посади у владній вертикалі, а хтось критикував владу. Других було більше.

І ось тут виникає питання: кому під час кастингу симпатизуватиме Банкова, і хто із його учасників швидше знайде спільну мову з президентським Офісом. Адже проєкти подібного штибу можна буде використовувати в подальшому для відкушування електорату основних конкурентів - "ЄС", що закріпилася на другій рейтинговій позиції та намагатиметься рости, не тільки монополізуючи націонал-патріотичний ідеологічний спектр, а й розширюючи електоральну підтримку за рахунок соціально дражливих тем.

Серед неофіційних друзів Банкової можуть опинитися як ті, хто відстоюють ліберальні цінності, так і ультра-радикали. Останні вбачають у Порошенку та його партії головних конкурентів на правому фланзі. Тому, не виключено, що ми побачимо не тільки політичний проєкт Притули, куди подасться частина депутатів з "Голосу", а й проєкт Сергія Стерненка. Останній активно коментував чергові плівки Бігуса. 

Тобто, владі вигідно, аби подібні політичні проєкти боролися з "ЄС". Але є проблема – влада не зможе зробити їх ручними. Гірше того, на критиці "слуг" і Зеленського можна заробити більше балів, аніж на нищенні рейтингу "Євросолідарності". Тому або їм пообіцяють щось грандіозне, наприклад, дочасні вибори в парламент, у результаті яких вони зможуть завести до Ради велику фракцію, або дружба швидко закінчиться і ці хлопці з дівчатами переключаться на нищення рейтингу Зе-команди.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme