Порошенко їде до пам’ятника жертвам Волинської трагедії

В п’ятницю ввечері, після офіційних зустрічей в рамках саміту НАТО, президент України Петро Порошенко має відвідати пам’ятник жертвам Волинської трагедії
Depo.Влада
8 липня 2016 19:30
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив посол України в Польщі Богдан Дещиця, передає depo.ua з посиланням на "Європейську правду".

"Президент покладе квіти до пам’ятника, який офіційно має назву пам’ятник жертвам Волинської різанини", - повідомив він. Українські посадовці натомість використовують назву "пам'ятник жертвам волинської трагедії".

Цей пам’ятний знак є достатньо новим – він зведений у Варшаві у 2013 році. Однак після того жоден з українських високопосадовців, що був з візитом у Варшаві, не відвідував Волинський сквер, де розташований пам’ятник.

Нагадаємо, сьогодні Сенат Польщі (верхня палата парламенту) ухвалив постанову, в якому події Волинської трагедії названі геноцидом.

У документі сенатори закликали своїх колег з нижньої палати (Сейму) встановити 11 липня Національним днем пам'яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян Другої Республіки Польща (1918-1939 роки).

Міністерство закордонних справ України закликає не політизувати прийняття Сенатом Польщі резолюції про визнання Волинської трагедії геноцидом.

Довідка: найбільш резонансною подією польсько-українського протистояння у Другій світовій війні була Волинська трагедія (або, як кажуть поляки, Волинська різанина) — обопільні етнічні чистки, які їх вчинили Українська повстанська армія (УПА) та польська Армія Крайова (АК) за участю польських батальйонів шуцманшафта і радянських партизанів.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада