МЗС закликає не політизувати резолюцію Польщі про визнання Волинської трагедії "геноцидом"

Міністерство закордонних справ закликає не політизувати прийняття Сенатом Польщі резолюції про визнання Волинської трагедії геноцидом
Depo.Влада
8 липня 2016 15:59
ФОТО: depo.ua

Про це на брифінгу повідомила прес-секретар Міністерства закордонних справ Мар'яна Беца, передає depo.ua з посиланням на "Українські новини".

"Ця резолюція з'явилася лише годину тому. Наша реакція зараз готується. Питання дійсно чутливе... Ми завжди, на всіх рівнях підкреслювали важливість уникнення політизації цього процесу. Це питання має розглядатися істориками", – сказала Беца.

Нагадаємо, сьогодні Сенат Польщі (верхня палата парламенту) ухвалив постанову, в якому події Волинської трагедії названі геноцидом.

У документі сенатори закликали своїх колег з нижньої палати (Сейму) встановити 11 липня Національним днем пам'яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян Другої Республіки Польща (1918-1939 роки).

Довідка: найбільш резонансною подією польсько-українського протистояння у Другій світовій війні була Волинська трагедія (або, як кажуть поляки, Волинська різанина) — обопільні етнічні чистки, які їх вчинили Українська повстанська армія (УПА) та польська Армія Крайова (АК) за участю польських батальйонів шуцманшафта і радянських партизанів.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада