Порошенко у Вашингтоні закликав підтримати "список Савченко-Сенцова"

Президент України Петро Порошенко в перший день перебування з робочим візитом у Вашингтоні закликав американських і європейських партнерів підтримати ініціативу України щодо запровадження санкційного списку "Савченко-Сенцова"
Depo.Влада
31 березня 2016 05:14
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив, виступаючи на форумі "Боротьба України за свободу, що триває", який відбувся в середу в будівлі Конгресу США, передає depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Ми затвердили список санкцій щодо осіб, які брали участь у судовому фарсі проти українських політичних в'язнів в Росії, так званий писок "Савченко-Сенцова" – дуже подібний до списку Магнітського. Ми очікуємо, що наші американські і європейські партнери приєднаються до цієї ініціативи", - наголосив президент

За його словами, щонайменше 11 українських громадян стали політичними в'язнями в Росії. У цьому зв'язку він назвав жахливими судилища проти Надії Савченко, Олега Сенцова, Олександра Кольченка та інших українських громадян.

"Деякі з них, у тому числі Надія Савченко, мають критичний стан здоров'я. Але цей фактор не має жодного значення для Москви, яка досі не дозволила українським лікарям відвідати їх, не зважаючи на обіцянки міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова", - наголосив Порошенко.

Нагадаємо, 30 березня президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО від 25 березня 2016 "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) щодо осіб, причетних до протиправних дій у відношенні Надії Савченко, Олега Сенцова і Олександра Кольченко". 

"До списку внесені особи, які причетні до викрадання, незаконного затримання, катування, до фальшування справ, організації та проведення замовних та нікчемних з правової точки зору "вироків" російських судів. Серед осіб, які увійшли до санкційного списку: керівники та працівники ФСБ, слідчого комітету РФ, прокуратури, суддівського корпусу, військові та інші", - повідомили раніше в РНБО

Більше новин політики читайте на Depo.Влада