Порошенко сподівається, що нова влада вивчить та підтримає мовний закон

Президент України Петро Порошенко висловив сподівання, що нова влада уважно вивчить закон про забезпечення функціонування української мови як державної та підтримає його
 

Про це він заявив на церемонії нагородження переможців XIX Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, повідомляє Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Сподіваюся, що і нова влада, уважно вивчивши текст закону, підтримає і його дух, і його букву”, - підкреслив Порошенко.

Голова держави вкотре наголосив, що звинувачення у нібито зменшенні прав нацменшин цим законом є абсолютно безпідставними, та проінформував, що мовні права цих громадян захищають і Конституція, і законодавство України.

Крім того, він пообіцяв, що буде прийнято окремий закон про мови національних меншин.

"Ми природно підтримуємо українську мову в усіх сферах суспільного життя, щоб подолати колоніальну спадщину, наслідки її упослідження російською та радянською імперіями. Але в той же час закон залишає надзвичайно широкий простір для інших мов, для задоволення мовних потреб і прав громадян України, які говорять російською та іншими мовами", - зауважив президент.

Порошенко наголосив, що новий закону про українську мову не втручається у справу приватного спілкування.

Водночас він висловив сподівання, що громадські активісти продовжать роз’яснювальну роботу щодо норм мовного закону, адже українська мова потребує захисту та промоції.

"Перші роки функціонування цього закону точно розвіють всі міфи, марні побоювання у тих, хто їх зараз має", - додав Порошенко.

Нагадаємо, 25 квітня Верховна Рада схвалила у другому читанні та в цілому проект закону №5670-д "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

15 травня президент України Петро Порошенко підписав закон №5670-д "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

16 травня Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної" надрукували у газеті Верховної Ради "Голос України".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна