Порошенко: 8 травня - День пам'яті, а 9 - день вшанування живих

Президентський указ про відзначення 8 та 9 травня 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі – Дня пам'яті та примирення, а також Дня Перемоги – має на меті об’єднати країну
Depo.Влада
28 березня 2015 19:59
ФОТО: depo.ua

Про це сказав президент України Петро Порошенко в інтерв'ю телеканалу ICTV, передає depo.ua

"8 травня - це вшанування загиблих. Це день пам'яті. Ми маємо низько схилити голови перед загиблими. Обидва мої діди були на війні. Брати моєї мами всі були на війні. Вони звільняли Україну. Вони робили все можливе для того, щоб доповзти до Дня перемоги. Я буду вшановувати їх пам'ять 8 травня", - сказав глава держави.

Натомість 9 травня - це день вшанування живих, наголосив Порошенко.

"Ми маємо прийти і вшанувати ветеранів, які віддавали все, що мали, для того, щоб забезпечити День перемоги", - сказав президент.

Порошенко вважає, що ці дві дати повинні стати об'єднуючим фактором.

"8 і 9 травня мають об'єднати країну. А коли ми чуємо на запитання провокатора відповідь президента сусідньої країни, що перемога могла б відбутися без українців, - це розкол загального антифашистського руху. Це - знущання над пам'яттю українців, над роллю українців, які звільнили не лише Україну, але всю Європу", - додав Порошенко.

Президент акцентував увагу на загальноєвропейському характері дати 8 травня.

"Саме тому мій Указ об'єднує Україну. Саме тому вся Європа зараз з нами, бо 8 травня відзначається перемога європейських цінностей", - зазначив президент.

Як повідомляв depo.ua, 24 березня президент України Петро Порошенко вирішив встановити в Україні День пам’яті і примирення, який відзначатимуть щороку 8 травня.