Політолог Голобуцький: Ситник послав Зеленського і Конституцію

Політичний експерт Олексій Голобуцький відреагував на ситуацію із корупційним директором Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артемом Ситником

Політолог Голобуцький: Ситник послав Зел…
Фото: УНІАН

Про це він написав на сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

"Ситник послав Зеленського і Конституцію. Чи зреагує на це Зеленський? Директор НАБУ Ситник заявив, що він не вмер – тому його не можна звільняти, і він не хворий, тому Зеленський не має права замість нього призначити т.в.о.", – йдеться у дописі.

Голобуцький пояснив, що Ситник відмовляється йти у відставку за рішенням Конституційного суду, посилаючись на чинний закон про НАБУ, хоча його призначення визнано таким, що суперечить Конституції, яка має найвищу юридичну силу в Україні.

"Факт визнання неконституційним указу президента про призначення на посаду не припиняє повноважень директора НАБУ чи будь-якої іншої особи, яку призначає глава держави, і не означає автоматичного її звільнення. Поки Верховна Рада не ухвалить відповідних змін до законодавства, Артем Ситник має за законом виконувати свої повноваження на посаді директора НАБУ", – зацитував політолог заяву, розміщену на офіційному сайті НАБУ.

Він нагадав також, що, "відповідно до ст.6 закону України "Про Національне антикорупційне бюро України" наразі повноваження директора Національного бюро припиняються у зв’язку із закінченням строку повноважень або смертю".

"Його не можна звільнити, а указ президента України про призначення не може бути скасовано, крім підстав, зазначених у цій статті, з-поміж яких відсутня "визнання указу Президента України неконституційним". Будь-яке інше рішення виглядатиме сумнівно і надаватиме можливості для подальшого оскарження в суді як незаконне. Немає правових підстав і для того, щоб визначати тимчасово виконуючого повноважень директора, адже сам директор Національного бюро не перебуває ні на лікарняному, ні у відпустці і не відсутній на робочому місці з інших законних підстав", – наголосив Голобуцький.

Водночас, він зазначає, що "в НАБУ трошки забули, що в Україні діє принцип верховенства Конституції України, її дія поширюється на всю територію України. Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (ст.8 Конституції України)".

"Офіційна позиція ОП – за Конституцію, а не за Ситника – однак якось не надто виразно: "У зв'язку з цим рішенням Конституційного Суду та з колізією щодо можливої втрати повноважень директором бюро, ми чекаємо від виконувача його обов’язків ефективної реалізації антикорупційної політики в період до обрання на чесному та прозорому конкурсі нового керівника". Головне, щоб це не було натяком на призначення т.в.о. Ситника самого Ситника", – йдеться у дописі.

Експерт нагадав також, що "представник президента в Конституційному Суді Федір Веніславський заявив у коментарі "Суспільному", що Ситник де-юре є неповноважним: "З юридичної точки зору, Артем Ситник більше не може виконувати повноваження голови НАБУ, оскільки указ про його призначення втратив чинність".

"Цікава не так колізія, як неймовірна самовпевненість Ситника: звичайний директор далеко не найголовнішої установи в країні прямо і офіційно заявляє, що будь-які рішення президента цілої країни, за якого проголосували 13,5 мільйонів – ніщо, юридично нікчемні, якщо той схоче усунути Ситника з посади. Тобто, Ситник вищий від президента і непідзвітний нікому. Вибачте, але ми, здається, нічого такого в Конституції не писали і абсолютно непідконтрольного монстра не легітимізували. Цікаво, як швидко Зеленський доведе Ситнику, що з того хріновий Маклауд?" – підсумував Голобуцький.

Нагадаємо, дещо раніше у НАБУ заявили, що Ситник залишається директором бюро.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme