Візит Ді Майо у Київ: В чому Італія погодилася підтримувати Україну

Ді Майо сьогодні публічно висловився на підтримку "європейських прагнень України". Що беззаперечно, є успіхом української зовнішньої політики. Проблема полягає тільки в тому, що точний сенс заяви італійського дипломата так і залишився невизначеним

Тарас Паньо
Журналіст відділу міжнародної політики
Візит Ді Майо у Київ: В чому Італія пого…
фото, gettyimages

Сьогодні Україну з робочим візитом на запрошення міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби відвідав його італійський колега Луїджі Ді Майо.

Програма цього візиту була достатньо широкою – сторони говорили і про "розвиток політичного діалогу України та Італії", і про інвестиції та економічну співпрацю, і про безпекову ситуацію на Донбасі.

А ще Кулеба попросив уряд Італії дозволити українським туристам відвідувати країну та ініціював відновлення угоди про взаємне визнання та обмін посвідчень водія.

Хоча ключова тема зустрічі, здається, була іншою. І стосувалася вона підтримки Італією євроатлантичних прагнень України.

При тому слід завважити, що Ді Майо є впливовим політиком із "Руху п'яти зірок" – партії відверто популістської і, почасти, євроскептичної. Звичайно, партія ця в своїй ідеології та методах далека, наприклад, від відверто пропутінстької "Ліги Півночі". Але й найпростішим партнером для переговорів на євроінтеграційну тематику Ді Майо також назвати складно.

Тому той факт, що за результатами розмови італійський політик та дипломат заявив про підтримку Римом європейських прагнень України, можна вважати беззаперечним успіхом. "Я хочу наголосити, що ми поважаємо європейські прагнення України і докладатимемо зі свого боку всіх можливих зусиль для їх підтримки", - зазначив Ді Майо.

Але на тому конкретика і завершується. Оскільки решта заяви має стосунок виключно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. "Залишаємось на боці Києва, щоб допомогти здійснити ці реформи, аби у повному обсязі могла діяти Угода про асоціацію з ЄС", - сказав очільник італійського МЗС, додавши, що це відповідає інтересам українського народу та економіки.

Однозначно сказати, чи під "європейськими прагненнями", про підтримку яких згадував італійський дипломат, мається на увазі шанс на євроінтеграцію, чи виключно покращення торгівлі між Україною та ЄС, з його обтічних формулювань сказати неможливо.

Як уже писало Depo.ua, адміністрація Зеленського кілька місяців тому перейшла до стратегії консолідації країн, які підтримують ймовірне членство України в ЄС. Логічним завершенням таких переговорів про підтримку членства України в Європейському союзі є укладення відповідної декларації з урядом цієї країни. Наразі подібні угоди підписані з Литвою, Латвією та Польщею.

І якщо судити з риторики Ді Майо, до підписання подібної угоди між Україною та Італією іще дуже, дуже далеко.

Втім, "малі кроки", які були зроблені на сьогоднішній зустрічі, можуть прислужитись і амбітній меті Банкової. Оскільки зростання туристичного потоку, збільшення товарообігу, залежність від української робочої сили в перспективі можуть підштовхнути Рим змінити своє достатньо стримане ставлення як до євроінтеграційних планів України, так і до наших євроатлантичних устремлінь.

Ну, а до того часу нам доведеться тішитись плодами україно-італійської дружби хіба що в якості туристів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme