Парубій вирішив завтра почати роботу Ради з питання про арешт Онищенка

У вівторок, 5 липня, Верховна Рада розпочне свою роботу з розгляду питання про зняття депутатської недоторканості з народного депутата від "Волі народу" Олександра Онищенка і надання згоди на його арешт
Depo.Влада
4 липня 2016 13:44
ФОТО: depo.ua

Про це сьогодні під час засідання погоджувальної ради заявив голова Верховної Ради Андрій Парубій, передає depo.ua.

"Оскільки регламент передбачає дуже детальний розгляд, і ми не можемо ані на йоту від нього відійти... я думаю, буде правильно, що ми з нього почнемо завтра роботу ВРУ. Я думаю, буде правильним, якщо з цього питання ми почнемо, щоб воно потім не вийшло на після обіду і відповідно ми перед суспільством не змогли не виконати свої функції",- заявив Парубій, і додав висловив переконання, що всі голови фракцій підтримають відповідне рішення, бо питання зняття недоторканості завжди є дуже чутливим і важливим.

Він нагадав, що після відповідного рішення комітету голова Верховної Ради має сім днів, щоб поставити це питання на голосування...

"Якщо не помиляюся, сьомий закінчується у середу, і тому вівторок, завтрашній день, є тим днем, коли згідно з процедурою, щоб ми не дійшли до порушень, його мають поставити", - зазначив Парубій.

Водночас видання "ЛІГАБізнесІнформ" інформу опублікувало розклад засідань Ради на поточному пленарному тижні, у якому питання Онищенка вже значиться.

Парубій вирішив завтра почати роботу Ради з питання про арешт Онищенка  - фото 1

Нагадаємо, що 16 червня у  Верховній Раді зареєстрували подання від ГПУ на зняття недоторканності з Олександра Онищенка.  Є підозра , що через його фірми відмивали гроші  держкомпанії "Укргазвидобування".

До 20 червня суд арештував на 60 днів всіх 10 осіб, затриманих 15 червня у "газовій справі", в якій фігурує нардеп Олександр Онищенко.  А  28 червня затримали ще керівника ТОВ "Надра Геоцентр" Сергій Свіченка, який підозрюється у створенні злочинної організації і розтраті майна.

За попередніми даними, в результаті викритої газової схеми державі було завдано збитків на рівні 3 млрд грн. З яких 1,6 млрд – це кошти, отримані в результаті перепродажу газу посередниками та виведені через фіктивні підприємства. 1,3 млрд. грн – це несплачена сума ренти за користування надрами.

29 червня Регламентний комітет Верховної Ради вирішив, що питання зняття недоторканності з Олександра Онищенка може бути поставлене на розгляд парламенту. Розгляд заплановано на 5 червня. 

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада