Парубій розповів про ще одну перемогу України на дипломатичному фронті

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій повідомив про досягнення української делегації в межах 140-ї Асамблеї Міжпарламентського союзу, які він вважає ще однією перемогою України на дипломатичному фронті

Про це він заявив під час засідання парламенту, передає Depo.ua.

"Вчора українська делегація фактично вже завершила роботу в 140-й Асамблеї Міжпарламентського союзу. Це – величезний, найдавніший міжнародний форум. У роботі 140-ї асамблеї взяли участь делегації зі 163 країн на чолі з 60 головами парламентів, спікерів різних країн. Загалом участь у форумі взяли понад 2200 членів парламентів усього світу. Вперше українська делегація запропонувала свою резолюцію про неприпустимість найманства як засобу підриву миру та порушення прав людини", – розповів Парубій.

Він зазначив, що делегація провела дуже інтенсивну роботу із учасниками форуму задля схвалення цієї резоліції.

"І я переконаний, що завтра вона буде схвалена", – зауважив Парубій.

Також він подякував усім членам делегації – Борису Тарасюку, Олені Шкрум, Олені Сотник, Леоніду Ємцю, Валерії Заружко – за участь у форумі та плідну роботу, і зазначив, що "більшість наших делегатів обрані у керівні органи Міжпарламентської Асамблеї".

"З високої трибуни Асамблеї Міжпарламентського союзу я розповів про злочини російських окупантів на окупованих територіях Криму та Донбасу і звернувся до російської делегації, яка була присутня в залі, і особисто до голови Державної думи (Росії – ред.) із закликом забрати свої окупаційні війська з території України і перестати вбивати українських громадян", – наголосив спікер парламенту.

"Я переконаний, що це – ще одна перемога України на дипломатичному фронті", – підсумував Парубій.

Довідка: Міжпарламентський союз (англ. Inter-Parliamentary Union, IPU) – міжнародна організація, створена в 1889 році Фредеріком Пассі (Франція) та Рандалом Крімером (Велика Британія) у Франції.

Це – перший постійний форум для політичних багатосторонніх переговорів.

Спочатку організація складалася з окремих парламентарів, але нині перетворилася на міжнародну організацію парламентів суверенних держав. Членами союзу є національні парламенти 163 країн разом із 10 регіональними парламентськими асамблеями, які є асоційованими членами.

Союз має постійних спостерігачів в Генеральній Асамблеї ООН, а також загальний консультативний статус в Економічній і соціальній раді.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme