Парад з живим щитом: Як путін лишився з одним танком Т-34

Учора у Москві відбувся найкоротший в історії "парад перемоги". На ньому путін погрожував цивілізованому світу розгромом. У відповідь цивілізований світ нагадав йому про долю нацистів

Політичний оглядач
Парад з живим щитом: Як путін лишився з…
На параді у Москві путін лякав світ музейним Т-34

Як путін закрив небо над собою Пашиняном та ще шістьма "парасольками"  

За кілька тижнів до дійства на Червоній площі Москви в інформаційному просторі активно курсували чутки, що цього року парад 9 травня кремль скасує. Посилилися вони після атаки БПЛА по самому кремлю. Серед багатьох версій, які аналізував Depo.ua, було й припущення, що ця атака була імітована самою країною-терористкою для того, щоб знайти привід відмінити військовий парад. Якщо й мала місце імітація, то її організатори пошили себе в дурні, адже весь світ побачив, якою насправді дірявою і нікчемною є російська ППО. Вона не спромоглася прикрити навіть лігво свого диктатора.

Втім, подальші події засвідчили, що ця версія не підтвердилася. Запутінці дійсно переконані, що дрони були чужими – запустили їх з України чи з Підмосков’я, питання другорядне. І придумали, як замість системи протиповітряної оборони закрити небо над путіним живим щитом. На цю ганебну місію погодився не тільки злочинний подільник путіна Олександр Лукашенко, а й прем’єр Вірменії Нікол Пашинян (це відповідь тим, хто уздрів у політиці Єревана якусь самостійну від Москви гру) та президенти середньоазійських країн – Казахстану, Киргизстану, Таджикистану, Туркменістану та Узбекистану. Підчеревини росії, як їх називав письменник-шовініст Олександр Солженіцин.

МЗС України назвав участь лідерів цих країн аморальним і недружнім кроком, виявом зневаги до українців, наголосивши на трьох важливих аспектах: вони стояли поруч зі злочинцем, який розшукується міжнародним правосуддям за скоєння воєнних злочинів; учасникам зібрання у Москві була продемонстрована військова техніка, яка вже десятий рік поспіль бере участь в неспровокованій агресивній війні росії проти України; народи Кавказу та Центральної Азії внесли неоціненний вклад в перемогу над нацизмом і вони не заслуговують на долю бути використаними кремлем для участі в фальшивому дійстві, яке не має нічого спільного із подвигом переможців над нацизмом.

Позиція чітка, але, наскільки відомо, посли країн, чиї керівники вчинили недружній крок, не викликані до МЗС на розмову. Також не чути заяв офіційних спікерів про наступні дії України у відповідь на фактичну легітимізацію путінських злодіянь з боку глав названих країн. Совістити їх сенсу немає. Нікол Пашинян, Касим-Жомарт Токаєв, Шавкат Мірзієєв, Садир Жапаров, Емомалі Рахмон і Сердар Бердимухамедов прогнулися перед путіним свідомо. Тому не треба звертати увагу на дрібниці, хто з них надягнув георгіївську стрічку, а хто ні, хто і як відбріхувався постфактум. Зараз потрібно загострювати питання про сприяння московських міньйонів обходу росією міжнародних санкцій. До того ж саме на боротьбі з обходом санкцій в 11 санкційному пакеті наголошувала президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, яка вчора гостювала в Києві.

Привіт із Нюрнберга і "безсмертний полк" маргіналів. Як світ реагував на побєдобєсіє

Кілька слів власне про дійство на Червоній площі. По-перше, російський диктатор проголосив чергову маячню, розраховану виключно на внутрішнього зазамбованого споживача. По-друге, так званий парад перемоги став найкоротшим в історії. Кудись поділася пиха минулих років. Не було ані авіашоу, ані грізної бронетехніки, якою ще недавно погрожувала колишня "друга армія світу". Не було й масової ходи "безсмертного полку". В деяких регіонах вона відбувалася, проте градус побєдобєсія  помітно знизився.

По-третє, проросійські акції 9 травня відбулися і в низці європейських міст. Вони зустрічали протидію з боку активних громадян. Як, приміром, у Софії. А в Німеччині вдалося добитися судової заборони на російську символіку під час масових заходів. Пропагандистські медіа майорять новинами про "безсмертні полки" і в Парижі, і в Берліні, і в інших містах Європи, проте впадає у вічі подача цих новин: "провокатори" зривали акцію, поліція завадила учасникам, кудись не пустили і так далі. Це означає, що цього року мета "безсмертних полків" у Європі – навмисно нагнітати, створюючи картинку на підтвердження маячні про "нацизм", яку верз путін. Насправді акції були малочисельними, на їхню підтримку не виступили місцеві політики, хіба маргінали. Як знаряддя пропагандистського впливу на європейців цей винахід кремлівських політтехнологів більше не працює.

Отже, підсумуємо. Вчора путін, як і планував, прикрився від непередбачуваних польотів БПЛА живим щитом зі своїх васалів, але ці діячі не сидітимуть у Москві постійно. Вони поїхали, а страхи запутінців лишилися. Це перший момент. Другий: путінська росія та її закомплексований диктатор поглиблюють самоізоляцію. Навіть не вдалося заангажувати в якості антидронових "парасольок" когось із лідерів африканських країн, куди не так давно в турне їздив Сергій Лавров. Мрії путіна відродити СРСР та не менш амбітна ціль запалити "антиколоніальні повстання" проти Заходу, це він озвучував ще минулого року, луснули. Символом цього став музейний танк Т-34 на параді. І той привезли з Лаосу.

Третій момент: цивілізований світ продемонстрував ставлення до путіна і росії за допомогою інших символів. Міжнародна академія Нюрнберзьких принципів ухвалила декларацію, яка засуджує воєнні злочини російської федерації проти України. В ній наголошується, що всі винні мають бути притягнуті до відповідальності за агресію проти українського народу. Зокрема, пропонується розширити повноваження Міжнародного кримінального суду і створити трибунал для судового переслідування за злочини росії, вчинені в Україні. Це не просто символічний жест правозахисників, а констатація того, що путінський режим ідентичний режиму нацистському. Росіяни, яких кремлівська пропаганда роками лякала нацистами, точно чули слово Нюрнберг і мають знати, кого і за що там судили. Чи наблизить це старт трибуналу, навколо якого досі точаться дискусії, суть яких Depo.ua свого часу детально аналізував? Формальності навколо процедур обов’язково будуть подолані, і цього року, скоріш за все до осені, трибунал запрацює.

Четвертий момент: ще одним символічним жестом стало оголошення урядом США про новий пакет військової допомоги на $1,2 млрд.

Можна не сумніватися: улюблене свято путіна пройшло зовсім не так, як би він цього хотів. Нехай спогади про нього живлять його страх і самотність.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme