ООН готує відповідь Україні на офіційний лист-протест

В Організації Об'єднаних Націй підтверджують факт отримання офіційного листа-протесту від України через заяви генсека організації Пан Гі Муна, зроблені ним напередодні під час форуму в російському Санкт-Петербурзі
Depo.Влада
17 червня 2016 20:36
ФОТО: depo.ua

Як повідомив речник генсека ООН Стефан Дюжаррік, формальна відповідь на протест Києва вже готується, передає depo.ua з посиланням на Deutsche Welle.

Дюжаррік зазначив, що листи в ООН від країн-членів "не є рідкістю". Водночас він не став докладніше коментувати дипломатичний скандал, що зчинився через висловлення генсека ООН в Росії та різку реакцію постійного представника України при ООН Володимира Єльченка.

Нагадаємо, дипломатичний скандал розгорівся після заяви генсека ООН Пан Гі Муна на еономічному форумі у Санкт Петербурзі. Він відзначив роль Москви у вирішенні важливих світових питань.

"Росія, як постійний член РБ ООН, відіграє важливу роль в його роботі і у врегулюванні світових питань - від закінчення конфліктів в Україні та Сирії, до забезпечення прав людини і контролю за поширенням зброї масового знищення", - сказав Пан Гі Мун.

У відповідь на це постійний представник України при ООН Володимир Єльченко виступив із жорсткою заявою, в які розкритикував генсека ООН.

"Я не розумію, як глава ООН може говорити такі речі, вихваляти роль Російської Федерації у врегулюванні конфлікту в Україні, коли Росія є основним гравцем в агресії проти України", - сказав він.

Єльченко повідомив, що українська місія направить ноту протесту в зв'язку зі словами Пан Гі Муна.

Офіційний представник генерального секретаря ООН Стефан Дюжаррік, заявив, що генсек організації не збирається відмовлятися від своїх слів.

Заступник глави АП Костянтин Єлісєєв повідомив, що ООН отримає лист протесту від України щодо висловлювань Генсека Пан гі Муна про роль Росії.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада