Офіційний корупціонер: Чому Зеленський зобов'язаний звільнити Ситника

13 грудня Рівненський апеляційний суд не задовільнив апеляційну скаргу захисту очільника Національного антикорупційного бюро Артема Ситника та визнав його винним у справі щодо відпочинку в елітних мисливських угіддях господарства "Поліське-Сарни" в Рівненській області. Тепер, згідно із законом про НАБУ, його має звільнити президент Зеленський чи Верховна Рада

Офіційний корупціонер: Чому Зеленський з…
Фото: УНІАН

Голова НАБУ Артем Ситник програв ключовий для себе суд у Рівному в справі щодо свого елітного відпочинку. Тепер він потрапить у реєстр корупціонерів, що унеможливлює його подальшу роботу на посаді голови НАБУ. Звільнити Ситника зобов'язаний президент Зеленський. 

Що за справа 

Апеляція Артема Ситника стосувалася рішення Сарненського суду Рівненської області щодо його елітного відпочинку. Ще у вересні суд першої інстанції визнав його винним у справі про відпочинок за чужий рахунок на території мисливського угіддя "Поліське - Сарни". Її суть в тому, що Ситник з 2017-го по 2019-й рік п'ять разів відпочивав в угідді. За кожен вікенд було заплачено, в середньому, близько 100 тисяч гривень, але за директора НАБУ платив Микола Надейко, який став свідком у цій справі. Ситник же не відображав витрати в своїй декларації.

Читайте також: Справа Ситника: В чому суть скандалу навколо директора НАБУ

Рішення Сарненського суду передбачає, що директор НАБУ має сплатити 3400 гривень штрафу, але гроші тут – не головне. Через це рішення Ситник не зможе більше обіймати свою посаду через потрапляння в реєстр корупціонерів. Саме тому голова НАБУ і подав апеляцію, яка мала розглядатися ще в листопаді. Проте суддя Олег Полюхович взяв і оголосив про самовідвід через конфлікт інтересів

Сьогоднішнє засідання апеляційного суду у Рівному відбулося – Ситник був присутній по відеоконференції. Захисник голови НАБУ наполягав, що документів, які доводять відпочинок Ситника за чужий рахунок нема, як і доказів того, що Надейко його повністю оплатив. Так само захист побачив помилку з адресою будиночків, де відпочивав Ситник, вимагаючи задовольнити апеляцію. Оскільки, мовляв, Ситник взагалі обіцяв Надейку гроші повернути і в Надейка буцімто немає до нього претензій.

Та суддя, розглянувши рішення, відхилив апеляцію і залишив у силі рішення суду першої інстанції. Таким чином, відпочинок Ситника, який він не вніс у декларацію, визнано корупційним. Тепер Ситник може подавати касацію. І вже касаційний суд може переглянути всю справу і ухвалити нове рішення по суті справи. Це може тривати роками. Та на час розгляду касації вирок суду першої інстанції вважається чинним.

Що далі

Враховуючи рішення суду першої інстанції, Артем Ситник потрапляє в реєстр корупціонерів.

Відповідно до закону про НАБУ, директор Антикорупційного бюро призначається та звільняється президентом. Також Верховна Рада України за наявності підстав, за пропозицією не менш як третини народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України може прийняти рішення про звільнення директора Національного бюро з посади. 

Серед підстав у Статті 6 закону про НАБУ є відповідні пункти 6 "набрання законної сили обвинувальним вироком суду стосовно нього" та 9 "невчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування".

За законом для Ситника тепер є три варіанти. Перший – його звільнить президент Зеленський. Другий – він буде звільнений після відповідного голосування у ВР, де монобільшість має партія "Слуга народу" Володимира Зеленського. Тому, як мінімум, це буде дивно. Третій – Ситник може сам написати заяву на звільнення і зберегти обличчя. 

Хто програє через справу Ситника

Останнім часом НАБУ перетворилося на найбільш активний силовий орган. І це відбулося після зустрічі з Володимиром Зеленським, коли НАБУ, разом із САП, увійшли в своєрідний турборежим. Щотижня з'являються нові гучні справи, проводяться обшуки, вручаються підозри. І стосується це досить впливових людей, бізнесменів калібру Садового, Жеваго, Дубневича, Святаша, Бахматюка. Наприклад, саме НАБУ дала хід справі щодо рефінансування VAB Банку і кредиту НБУ в 1,2 млрд. І бюро Ситника активно працювало над нею не дивлячись на конфлікт інтересів між ним та Олегом Бахматюком, що вже ставить під сумнів дії НАБУ. Конфлікт полягає в тому, що Надейко, який оплачував відпочинок Ситника в угідді Поліське - Сарни, є радником сестри Олега Бахматюка. 

Взагалі, парад підозр крупним бізнесменам і впливовим людям є своєрідним прикриттям для окремих діячів нової влади, які маскують за посадками переділ майна в країні. "Дзеркало тижня" вже писало, що головним гравцем на цьому своєрідному "рейдерському" полі може бути голова ОП Андрій Богдан, який статтю видання не спростовував. Його правою рукою нібито є керівник НАБУ Артем Ситник, зокрема й завдяки своєму підвішеному стану, який був після суду першої інстанції щодо його корупції. Відповіно, тепер, після подальшого звільнення Ситника, вплив Андрія Богдана теоретично може зменшитися. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme