Очільниця Наглядової ради "Нафтогазу" ініціювала звільнення Вітренка

Очільниця наглядової ради НАК "Нафтогаз України" Клер Споттісвуд ініціювала відсторонення глави правління держкомпанії Юрія Вітренка

Редактор стрічки новин
Очільниця Наглядової ради "Нафтогазу" ін…
Фото: Група Нафтогаз/Facebook

Про це повідомляє ZN.UA, в розпорядженні якого опинилася відповідна заява, передає Depo.ua.

"Ураховуючи власні фідуціарні обов’язки, голова наглядової ради негайно обговорила ситуацію, що склалася, з акціонером – урядом України. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль разом з міністром юстиції взяли участь в обговоренні від імені Кабінету міністрів України. Прем’єр-міністр України зобов’язався ухвалити остаточне рішення, у тому числі вирішити питання щодо припинення строку дії контракту з Юрієм Вітренком, як вимагається, протягом 10 робочих днів, починаючи з 15 червня 2021", – йдеться в заяві.

Як зазначається у заяві, Вітренко відмовився добровільно складати повноваження.

Також Споттісвуд заявила, що буде скликати позачергове засідання наглядової ради НАК "Нафтогаз України", щоб обговорити ситуацію.

"З метою забезпечення дотримання найвищих стандартів належного корпоративного врядування, я вважаю, що таке відсторонення відповідає інтересам "Нафтогазу" та України", – йдеться в заяві.

Text to Media Clare Spottis... by Ольга Чекис

Нагадаємо, 15 червня, голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков випустив припис, у якому заявив, що розпорядження уряду про призначення голови правління НАК "Нафтогаз України" Юрія Вітренко та контракт з ним мають бути скасовані як незаконні. Вітренко уже заявив про намір оскаржити припис НАЗК у суді

Міністр юстиції Денис Малюська також заявив, що планує від імені уряду оскаржити у суді припис НАЗК щодо незаконності призначення Юрія Вітренка. 

Довідка: 28 квітня Кабінет міністрів призупинив повноваження членів наглядової ради НАК "Нафтогаз України", а також голови правління Андрія Коболєва, і призначив замість нього Юрія Вітренка. Рішення було ухвалене на основі звіту про діяльність компанії за минулий рік.

При цьому Кабмін оминув вимоги статуту НАК "Нафтогаз Україна", за яким, загальні збори акціонерів цієї державної компанії, якими й є засідання уряду, уповноважені призначати і звільняти з посади голову правління тільки відповідно до пропозицій наглядової ради. А та не висувала пропозицій замінити голову правління.

Компанія "Нафтогаз України" назвала такий спосіб зміни її керівництва юридичною маніпуляцією. Після цього усі члени наглядової ради НАК "Нафтогаз України" подали заяви про відставку 30 квітня. 19 травня наглядова рада НАК "Нафтогаз України" погодилась ще на рік продовжити свої контракти

У світі висловили занепокоєння через зміну керівництва "Нафтогазу України". Зокрема, зі спільною заявою про це виступили Європейський союз, Європейський банк реконструкції та розвитку, Європейський інвестиційний банк, Світовий банк і Міжнародна фінансова корпорація. Заяви з цього приводу оприлюднили посли країн "Групи семи" в Україні, США й Американська торговельна палата в Україні.

Вітренко і сам раніше визнав, що кадрові зміни керівництва енергетичної компанії не відповідали "певним західним стандартам"

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme