Призначення Вітренка у "Нафтогаз" треба скасувати, воно було незаконне, – НАЗК

Розпорядження уряду про призначення голови правління НАК "Нафтогаз України" та контракт з ним мають бути скасовані як незаконні  

Редактор стрічки новин
Призначення Вітренка у "Нафтогаз" треба…
Фото: Група Нафтогаз/Facebook

Про це йдеться у приписі голови Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександра Новікова, передає Depo.ua.

Зазначається, що НАЗК провело моніторинг дотримання вимог антикорупційного законодавства колишнім заступником Міністра енергетики України Юрієм Вітренком, який наразі обіймає посаду голови правління НАК "Нафтогаз України".

"З метою запобігання корупції п. 1 ч. 1 ст. 26 Закону України "Про запобігання корупції" передбачає, що після звільнення з публічної служби протягом року особа не повинна брати участь у керівництві організаціями, на які вона могла впливати, коли працювала на державу. Таке обмеження діє не залежно від того, скільки особа працювала на посаді до звільнення. Таке порушення є підставою для припинення договору колишнього публічного службовця з організацією (ч. 2 ст. 26 Закону України "Про запобігання корупції")", - зазначив Новіков.

За результатами моніторингу встановлено порушення цієї норми закону.

"Адже під час виконання повноважень заступника Міністра (в. о. Міністра енергетики) в період із 21 грудня 2020 року до 28 квітня 2021 року Юрій Вітренко системно брав участь у підготовці рішень щодо діяльності НАК "Нафтогаз України"", - наголосив очільник НАЗК.

Припис НАЗК щодо Вітренка

Припис НАЗК щодо призначення Вітренка ст.2

Припис НАЗК щодо призначення Вітренка ст.3

Припис НАЗК щодо призначення Вітренка ст.4

Нагадаємо, 28 квітня Кабінет міністрів призупинив повноваження членів наглядової ради НАК "Нафтогаз України", а також голови правління Андрія Коболєва, і призначив замість нього Юрія Вітренка. Рішення було ухвалене на основі звіту про діяльність компанії за минулий рік.

При цьому Кабмін оминув вимоги статуту НАК "Нафтогаз Україна", за яким, загальні збори акціонерів цієї державної компанії, якими й є засідання уряду, уповноважені призначати і звільняти з посади голову правління тільки відповідно до пропозицій наглядової ради. А та не висувала пропозицій замінити голову правління.

Компанія "Нафтогаз України" назвала такий спосіб зміни її керівництва юридичною маніпуляцією. Після цього усі члени наглядової ради НАК "Нафтогаз України" подали заяви про відставку 30 квітня. 19 травня наглядова рада НАК "Нафтогаз України" погодилась ще на рік продовжити свої контракти

У світі висловили занепокоєння через зміну керівництва "Нафтогазу України". Зокрема, зі спільною заявою про це виступили Європейський союз, Європейський банк реконструкції та розвитку, Європейський інвестиційний банк, Світовий банк і Міжнародна фінансова корпорація. Заяви з цього приводу оприлюднили посли країн "Групи семи" в Україні, США й Американська торговельна палата в Україні.

Вітренко і сам раніше визнав, що кадрові зміни керівництва енергетичної компанії не відповідали "певним західним стандартам"

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme