Вітренко заявив, що йде до суду через припис НАЗК про незаконність його призначення

Голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко заявив, що припис Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) щодо незаконності його призначення на посаду

Редактор стрічки новин
Вітренко заявив, що йде до суду через пр…
Фото: Група Нафтогаз/Facebook

Повідомлення, у якому Вітренко аргументує свою позицію, оприлюднила прес-служба "Нафтогазу", передає Depo.ua.

"Для застосування обмежень, передбачених законом, обов'язковою умовою є наявність у посадової особи відповідних повноважень на підготовку або участь у підготовці рішень стосовно відповідного суб`єкта. Такі повноваження стосовно "Нафтогазу" в мене були відсутніми. Також додам, що Міненерго не було органом управління компанії, а у якості такого органу виступав Кабмін. При цьому як виконуючий обов’язки міністра я не входив до складу Кабінету міністрів, а, відповідно, не голосував при прийнятті рішень Кабінетом міністрів. Також я не був керівником або членом НКРЕКП", – заявив Вітренко.

Він вважає, що припис голови НАЗК є "типовим прикладом вибіркового правосуддя".

"Адже у 2017-2020 роках, під час призначення відповідальних співробітників міністерств до правлінь і наглядових рад державних енергетичних та інфраструктурних компаній, агентство не вбачало жодних ризиків та порушень", - зазначив голова "Нафтогазу".

Вітренко заявив, що позиватиметься до суду, щоб встановити, на чиєму боці правда.

"Я завжди виходжу з принципу верховенства права, тому розраховую, що в судовому порядку ми зможемо встановити, чия правова позиція є більш обґрунтованою", – резюмував він.

Нагадаємо, сьогодні, 15 червня, голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков випустив припис, у якому заявив, що розпорядження уряду про призначення голови правління НАК "Нафтогаз України" Юрія Вітренко та контракт з ним мають бути скасовані як незаконні

Як відомо, 28 квітня Кабінет міністрів призупинив повноваження членів наглядової ради НАК "Нафтогаз України", а також голови правління Андрія Коболєва, і призначив замість нього Юрія Вітренка. Рішення було ухвалене на основі звіту про діяльність компанії за минулий рік.

При цьому Кабмін оминув вимоги статуту НАК "Нафтогаз Україна", за яким, загальні збори акціонерів цієї державної компанії, якими й є засідання уряду, уповноважені призначати і звільняти з посади голову правління тільки відповідно до пропозицій наглядової ради. А та не висувала пропозицій замінити голову правління.

Компанія "Нафтогаз України" назвала такий спосіб зміни її керівництва юридичною маніпуляцією. Після цього усі члени наглядової ради НАК "Нафтогаз України" подали заяви про відставку 30 квітня. 19 травня наглядова рада НАК "Нафтогаз України" погодилась ще на рік продовжити свої контракти

У світі висловили занепокоєння через зміну керівництва "Нафтогазу України". Зокрема, зі спільною заявою про це виступили Європейський союз, Європейський банк реконструкції та розвитку, Європейський інвестиційний банк, Світовий банк і Міжнародна фінансова корпорація. Заяви з цього приводу оприлюднили посли країн "Групи семи" в Україні, США й Американська торговельна палата в Україні.

Вітренко і сам раніше визнав, що кадрові зміни керівництва енергетичної компанії не відповідали "певним західним стандартам"

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme