"Груша" для антикорупціонерів: Навіщо Булатова відправили до Держрезерву

Призначення Булатова заступником голови Держрезерву вчергове продемонструвало наявність короткої лави запасних у нинішньої влади

"Груша" для антикорупціонерів: Навіщо Бу…

Після тривалої відсутності у владних структурах, колишній міністр спорту Дмитро Булатов опинився в одному з найбільш закритих органів влади – Державному агентстві резерву України. Про це призначення стало відомо ще всередині травня, після того, як про перемогу Булатова в конкурсі на зайняття вакантної посади заступника голови Держрезерву повідомили в Національному агентстві з питань державної служби. Утім, остаточне рішення ухвалили лише вчора. Посаду екс-міністр отримав з випробувальним терміном на три місяці.

Така пересторога може бути пов'язана з неоднозначною репутацією Булатова. З одного боку, він був одним із найбільш відомих активістів Євромайдану. Його викрадення та катування у січні 2014 року, а пізніше – щасливе визволення – стало однією з головних подій часів Революції. Утім, подальша його робота на посаді міністра молоді та спорту викликала неоднозначні оцінки.

З прізвищем Булатова пов'язано кілька скандалів із корупційним душком. Зокрема, йдеться про купівлю міністром у 2014 році квартири у центрі Києва на вулиці Жилянській. Тодішній урядовець назвав цю інформацію політичним замовленням. Але на цьому скандали не завершилися: активісти "Автомайдану" звинуватили міністра в крадіжці 800 тис. грн, які збиралися на потреби Революції й начебто надходили на картковий рахунок Булатова. Проте він заявив, що зібрані кошти зловмисники буцімто поцупили під час його викрадення. Але найбільш неприємною стала історія з його лікуванням після викрадення: виявилося, що Булатов насправді не їздив поправляти здоров'я до Німеччини, як про це писали ЗМІ, а перебував на курорті в Домініканській Республіці. Цей факт він, до речі, визнав…

Побувши міністром трохи більше ніж півроку, Булатов пішов в армію, служив у зоні АТО, де отримав поранення. Але попри цей факт в його біографії реноме активіста і борця за справедливість було втрачено. Чи вдасться колишньому міністру його відновити на новій посаді, залежить не лише від нього, але й від опонентів і ворогів, яких він встиг нажити чимало.

Варто також зауважити, що поява Булатова в Держрезерві в чергове демонструє проблему нинішньої влади - надзвичайно коротку кадрову лавку. Щойно стих резонанс через призначення одіозного генерала Петра Литвина надзвичайним і повноважним послом у Вірменії, як з'явилася нова підстава для критики. А Держрезерв, де досі все було тихо, ризикує опинитися під пильною увагою антикорупціонерів. І не тому, щоб викрити там якісь оборудки, а через зручну фігуру для биття.

Фото: УНІАН

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme