Адвокат Януковича в ДБР: Чому мовчить Тимошенко і так активно протестують в Порошенка

Заступнику директора Державного бюро розслідувань Олександру Бабікову можуть відвести роль головного переслідувача попередників "зеленої" влади

Політичний оглядач
Адвокат Януковича в ДБР: Чому мовчить Ти…

Одразу після Нового року з'явилася новина, що заступником т.в.о. директора ДБР Ірини Венедіктової стане її земляк, харків’янин Олександр Бабіков. Відомий тим, що захищав екс-президента-втікача Віктора Януковича та його охоронця Костянтина Кобзаря. Попри те, що деякі депутати, зокрема, Олександра Устинова з "Голосу", наголошували на проведенні конкурсу на керівні посади в ДБР із порушенням законодавства – кандидатам дали всього 5 днів на подачу документів, тобто, взяти участь у конкурсі могли лише ті, хто мав на руках необхідний пакет документів, а, отже, міг знати про відбір заздалегідь – Бабікова 20 січня таки призначили. Та ще й першим заступником. Такий турборежим одразу наштовхнув на думку, що ця особа з’явилася в Держбюро розслідувань не просто так. І куруватиме там "справи Майдану".

Однак Венедіктова почала переконувати родини Героїв Небесної Сотні, що жодного конфлікту інтересів у такому призначенні немає. Мовляв, комісія перевірила це питання і конфлікту не знайшла, тому що це не особистий адвокат Януковича, він просто знайомився зі справою. Однак у самій Зе-команді до такого пояснення поставилися неоднозначно. Так, голова фракції "Слуг" у Верховній Раді Давид Арахамія висловився категорично проти призначення Бабікова. За його словами, спільну позицію фракції озвучать після її засідання. Негативно на появу адвоката Януковича в ДБР відреагували і в Офісі генерального прокурора. Перший заступник Генпрокурора Микола Голомша підтвердив: конфлікт інтересів існує. Більш того, звернув увагу заступник Рябошапки, Бабіков був адвокатом і впродовж року його не можна було призначати на цю посаду, оскільки справи, які він вів, сьогодні в провадженнях або в судах. Тобто, і тут порушення. Що ще раз доводить підозру – цю особу хтось цілеспрямовано рухав. І навряд, що цей "хтось" - Венедіктова. Схоже, треба брати значно вище.

Тому маємо сумніви, що Арахамія і далі категорично наполягатиме на неприйнятності призначення Бабікова в ДБР. Та й фракція навряд чи прийматиме якесь рішення з цієї теми. Хоча заяви голови фракції та заступника Генпрокурора все ж можуть свідчити про паростки незгоди з повзучим реваншем, який стає все очевиднішим. Інша справа, чи виросте з цих паростків хоч якась квола рослинка.

А відучора тема Бабікова стала топовою. З осудом цього призначення виступили Петро Порошенко, Олег Сенцов та багато політиків, експертів, громадських діячів. Порошенко назвав це призначення "символом реваншу Антимайдану", Сенцов – "плювком усім живим у спини і неповага до загиблих героїв". А от у "Батьківщині", мабуть, вирішили, що це – не їх війна. І поки мовчать. Там підняли на стяги тему високих зарплат урядовців і зовнішнього управління. Плідна тема для росту рейтингу, однак, мабуть, не варто зайве нагадувати, завдяки якій події і подвигу яких людей Тимошенко вийшла на волю у лютому 2014-го. Але це просто репліка.

Учора ж було оприлюднено заяву родин Героїв Небесної Сотні. Призначення Бабікова вони назвали "виявом повної зневаги до Революції Гідності і всіх людей, які протистояли авторитаризму та узурпації влади, до тих, хто втратив рідних і близьких у боротьбі за українську незалежність" і закликали до діалогу, взаємодії, координації всі державницькі проєвропейські сили з тим, аби "не дати країні відкотитися назад в авторитаризм та свавілля домайданівських часів".

З цим важко не погодитися, однак є кілька моментів, на які варто звернути увагу. Перший – найактивніше проти призначення Бабікова виступають в "ЄС", канали, пов’язані з Порошенком, зробили цю тему топовою в своїх ефірах. Ми вже згадували про мовчанку Тимошенко. Однак відсторонилася не лише "Батьківщина", а й багато з тих політиків, які відбулися завдяки Майдану. І оце насторожує найбільше.

Другий момент: поява Бабікова в ДБР може мати на меті не кураторство "справ Майдану", або, точніше, не лише цих справ, а й тих, у яких фігурує Порошенко. Поки як свідок, але можна припустити, що розслідування активізують. Не дарма ДБР так зачастило з викликами п’ятого президента на допити.  За часів Труби ці справи хоч і порушили, однак розслідувалися вони кволо та ще й зі скандальними деталями, злитими в "Трубу прорвало", що, зрештою, і могло стати головною причиною зміни директора ДБР на директорку. Та, не виключено, Венедіктова не горить бажанням особисто "доганяти" Порошенка з огляду на подальші ризики для її кар’єри. Інша справа – знайти того, хто "доганятиме".

Третій момент: якщо викладена вище версія правильна, то влада може отримати зворотній ефект – справи проти Порошенка та попередників тепер набувають відверто політичного забарвлення. Чим попередники обов’язково скористаються, апелюючи як до українського суспільства, так і до наших західних партнерів. Утім, може так статися, що президента Зеленського переконають не зважати на ці думки. Як свого часу інші "доброзичливці" переконали Януковича, що посадка Тимошенко не вилізе йому боком.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme