Німецький міністр пообіцяв врахувати інтереси України щодо транзиту газу

Німеччина розглядає Україну як надійного транзитера газу і важливого торговельного партнера в регіоні Східної Європи, тому уряд ФРН продовжить підтримку Києва

Про це сказав міністр економіки Німеччини Петер Альтмаєр під час зустрічі з прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом, повідомляє Depo.ua з посиланням на Урядовий портал.

"Ми повинні поважати і інтереси України, в тому числі фінансові, виробити гарантії з тим, щоб продовжити транзит газу Україною і досягти позитивних результатів", - сказав Альтмаєр.

Зі свого боку Гройсман наголосив, що Київ цінує підтримку Німеччини в такий важливий для України час.

"Хочу відзначити тверду позицію Німеччини та федерального канцлера Ангели Меркель щодо підтримки суверенітету, територіальної цілісності України", - сказав він.

Гройсман, говорячи про транзитний потенціал України, можливості української газотранспортної системи (ГТС), наголосив, що російський проект будівництва газопроводу "Північний потік - 2" - це не комерційний проект.

"Північний потік - 2" – це виключно геополітична конструкція, яка покликана чинити політичний тиск на Україну та Європу та яка несе пряму загрозу Українській державі, - переконаний український Прем'єр-міністр.

"Для Росії це вигідний проект, який в довгостроковій перспективі забезпечить залежність всієї Європи від Росії. І при цьому не існує жодної реальної гарантії, що "Північний потік - 2" не буде використано у політичних цілях. Водночас я гарантую, що українська ГТС є і буде надійним транзитером та на 100% забезпечить транзит газу для європейських споживачів. Ми готові спільно з міжнародними партнерами як модернізувати, так і управляти нашою газотранспортною системою", - додав Гройсман.

"Ми покладаємось на Україну як транспортера", - відповів Альтмаєр.

Нагадаємо, міністр економіки Німеччини Петер Альтмаєр прибув з візитом до Києва.

Нагадаємо, 10 травня очільник МЗС Німеччини Хайко Маас у Москві заявив, що федеральний уряд Німеччини підтримує реалізацію газопроводу "Північний потік-2" в обхід України.

На початку травня у Німеччині у м. Любмін у федеральній землі Мекленбург-Передня Померанія на наземному стикувальному пункті розпочато будівництво німецької ділянки російського газопроводу "Північний потік-2".

Як відомо, наприкінці березня Німеччина видала пакет дозволів на будівництво та експлуатацію газопроводу.

11 травня німецькі екологи подали до суду через будівництво "Північного потоку-2".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme